11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : сара мејс

Ви Препорачуваме Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ПРЖЕН СЛАДОЛЕД КАКО РОДЕНДЕНСКА ТОРТА: Сара Мејс славеше во кинески ресторан со ќерката и сопругот Димитар

M.Р.
Нашата позната пејачка и харфистка Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс, на својот инстаграм – профил сподели прекрасни фотографии и кратки видеа по повод...
Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) Ќерката на Сара Мејс и Димитар наполни три години: Магична забава во пастелни бои

М. Р.
Познатата пејачка Сара Мејс на својот инстаграм – профил сподели прекрасни фотографии од третиот роденден на ќерката Илина. Прекрасна роденденска торта украсена со колоритен еднорог,...
Слајдер Сцена

ВИДЕО: Сара Мејс плачеше во емисија во живо!

Васко Спасоски
На познатата пејачка Сара Мејс пред два дена гостуваше во тв-емисијата „Магазин“ на Сител телевизија, каде водителката Јана Серафимова и подготви вистинско изненадување во живо....
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

ВИДЕО|Сара Мејс и Марија од „Ај Кју“ имаат заедничка песна, а спотот ќе сакате да го гледате повеќепати!

Васко Спасоски
Дружењето и музиката си го направија своето, споија уметници кои створија едно музичко дело за уживање во овие есенски денови. Сара Мејс и Ај Кју...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Широк дуксер и високи чизми: Пејачката Сара Мејс заборави да облече панталони? (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Сара Мејс нема проблеми со вишок килограми, целулит и сите оние проблеми кои ја мачат женската популација. Тоа најдобро може да се види...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Одлична е: Карантинска нова песна на Сара Мејс (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Уникатно, креативно и во свој стил, Сара Мејс во време на коронавирус издаде нова песна. Песната тргна како музички мотив на харфа, која таа го...
Наши Фаци Сцена

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Лозано, Антониа Гиговска, ДНК и уште неколку други во номинираните!

Слободен печат
Од домашните меѓу номинираните се: ДНК, 2 Бона, Лина Пејовска, Антонија Гиговска, Александра Јанева, Влатко Лозановски, Боби Павловски, Дани, Калиопи, Сара Мејс… Гласањето за MAC...
Лајфстајл Сцена

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Сара Мејс откри дека со Димитар се „фатиле“ на емисија, ама се криеле (ФОТО)

Igor
Во рубриката „Како го запознав партнерот“ – денеска ја имаме познатата пејачка Сара Мејс. Таа со нашите читатели реши да ја сподели приказната околу тоа...
Лајфстајл Сцена

Како домаќинките од естрадата ги вапсаа своите јајца утрово

Igor
Традиционално, пред изгрејсонце на Велики четврток, се вапсуваат првите велигденски јајца. Погледнете како тоа го направија ѕвездите од македонската естрада:...