6.8 C
Скопје
00:58 - 4 март, 2024

Ознака : бебе

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Еве во каков луксузен стан ќе живее синот на Марија Шерифовиќ: Елеганција без многу детали

Еспресо
Марија Шерифовиќ доби бебе со помош на сурогат мајка, а пејачката моментално е во Лос Анџелес со своето дете. Заедно со нејзината мајка Верица, Марија...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Тор Бјорнсон од „Игра на тронови“ сподели потресна вест: „Зборовите не можат да ја опишат болката од оваа загуба“

Еспресо
Ѕвездата на серијата „Игра на тронови“, Тор Бјорнсон, ја сподели тажната вест дека тој и неговата сопруга Келси Хенсон го изгубиле бебето. „Со голема тага...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Огњен Амиџиќ и Мина чекаат бебе: Убавата вест ја потврди и водителот

Еспресо
Познатиот водител Огњен Амиџиќ и неговата девојка Мина Наумовиќ ќе станат родители. Огњен и Мина ја дознале радосната вест пред еден месец, како што пренесуваат...
СветСлајдерСцена

Адел прави листа на имиња за идното бебе: „Подготвена сум пак да станам мајка“

Еспресо
Британската пејачка Адел изјави дека е подготвена наскоро да стане мајка, пренесува Daily Mail. За време на една од нејзините последни настапи во Лас Вегас,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Тенисерката Серена Вилијамс стана мајка по вторпат: „Добредојде, Адира Ривер Оханијан“

Еспресо
41-годишната американска професионална тенисерка Серена Вилијамс стана мајка по втор пат. Нејзиниот сопруг, 40-годишниот претприемач и инвеститор Алексис Охањан, ја сподели радосната вест за надополнувањето...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кортни Кардашијан и Тревис Баркер го открија полот на нивното бебе

Еспресо
Најстарата од сестрите Кардашијан, 44-годишната Кортни и нејзиниот сопруг, тапанарот на Blink-182, Тревис Баркер, на социјалните мрежи го открија полот на нивното неродено дете.  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Новите родители Ал Пачино и Нур излегоа во јавност: Таа изгледа неверојатно убаво

Еспресо
Неодамна станаа родители, но тоа не ги спречи Ал Пачино и неговата 29 годишна девојка Нур Алфалах да излезат во јавност. 83-годишниот Ал Пачино и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ал Пачино го слави раѓањето на бебето со младата Нур Алфалах: Полот и името на новороденчето не се откриени

Еспресо
Легендарниот холивудски актер го дочека четвртото дете на 83-годишна возраст со својата 29-годишна девојка Нур Алфалах, објави TMZ. Парот е пресреќен поради новата принова во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Внуката на Елизабета Втора, принцезата Евгенија роди момче: Што се знае за бебето?

Еспресо
Во јануари, принцезата Евгенија објави дека таа и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк го очекуваат своето второ дете, кое треба да се случи ова лето. Во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Sвездата од „Волкот од Волстрит“, Џона Хил стана татко

Еспресо
Познатиот американски актер, комичар и режисер Џона Хили неговата девојка Оливија Милар го добија нивното прво дете, потврди портпаролот на актерот за магазинот People. 39-годишниот...