Tag : фитнес

Инспирација и совети Слајдер

ФОТО| Уживајте: Викенд-доза убави и згодни девојки!

Ивана Стамевска
Екипата на „Еспресо“ и за овој викенд не ги заборави своите обожаватли од посилниот пол, па токму поради и овој пат избравме неколку згодни девојки...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Запознајте ја една од најзгодните тетовчанки: Магдалена Јаневска е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Многумина велат дека најубави и најзгодни девојки има во Битола, Скопје, Куманово, Струмица… Меѓутоа ако сме искрени, тогаш ќе признаеме дека и останатите градови имаат...
Лајфстајл Слајдер

ФОТО: Лек за очи и душа: Жешки девојки од Инстаграм!

Васко Спасоски
Социјалните мрежи се море во кое „пливаат“ милиони преубави девојки. Ние решивме да избереме само десетина од нив и да ви го покажеме најдоборто од...
Живот

Исхраната на Џејсон Стејтам го довела овој јутјубер до корисно сознание! (ВИДЕО)

Еспресо
Фитнес јутјуберот Вил Тенисон сака да ги искушува децата и диетите на славните. Тој веќе тестираше дали е одржливо да се следи ритамот на Џенифер...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Најпознатата фитнес блогерка Емили Скај се породи на подот во својот дом: Сопругот го забележа целото породување со својот телефон (ФОТО)

Австралиската фитнес блогерка Емили Скај (35) која на Инстаграм ја следат 2,5 милиони луѓе, се породи предвремено по втор пат и тоа во својот дом....
Живот

Прекрасната Алексија ќе биде ваша вистинска мотивација за тренинг! (ФОТО)

Еспресо
Алексија Кларк е фитнес икона, модел и ѕвезда на социјалните мрежи, која потекнува од Аризона. View this post on Instagram When your outfit is spot...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Полни три години поминаа од објавувањето на планетарниот хит „Деспасито“ на Луис Фонси (42), во кој се појави преубавата порториканска мисица Зулејка Ривери (32). Нејзиниот...
Живот

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо
Тами Хемброу е атрактивна Инстаграм и финес дива, која важи за една од најпопуларните фитнес блокерки на светот, а која минатата година ја освои и...
Живот

Нејзините облини ќе ве освојат: Погледнете ја Амбер, инструкторката за позирање (ФОТО)

Еспресо
Амбер Даун Ортон се вљубила во фитнесот во 2010 година, кога ја освои титулата за апсолутен бикини фитнес победник на своето прво официјално натпреварување. Амбер...
Убавина

Маја Талевска Печников, инструктор по пилатес: Што да јадеме пред и после тренинг?

Слободен печат
ПРЕД ТРЕНИНГ Умереноста и балансот во исхраната е она што ни дава енергија и чувство на ситост за време на тренингот. Правилната исхрана може да...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian