22.8 C
Скопје
17:23 - 30 мај, 2024

Ознака : фитнес

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо
Овие три грешки прават најголем проблем во постигнувањето на целите – цврсто затегнато тело и фит линија. Доколку ги надминете, победата е на ваша страна....
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА НОСИТЕ ШМИНКА НА ВЕЖБАЊЕ: Создавате супер „клима“ за акни и инфекции

Еспресо
Сите знаеме дека да се носи мејкап на вежбање не е добро за кожата, но сепак може да се обложиме дека голем дел од девојките...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

РАЗГОВОР СО ЕЛЕНА БУБАЛО: Нема лоша храна, колку што има лоша количина на храна

Наташа Мустафа
Со Елена Бубало, биохемичар и фитнес инструктор, разговараме за здравите животни навики, правилна исхрана, вежбање. Но и за нејзиниот нов бренд Avocados и за нештата...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(ВИДЕО) ПРОВЕРЕНО: Доколку сакате да изгубите килограми без да трошите пари, оваа жена го има одговорот

Марија Гегоска
Секогаш кога станува збор за брзи и ефикасни решенија на проблемот со килограмите сме скептични и нечесто сме во право поради таквото чувство. Но, сега...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Драгана Младеновска, фитнес-инструктор: Не е доволно само да следиме одреден режим, туку да бидеме среќни со тој режим

Наташа Мустафа
За оние што мислат дека ви се „лепи“ и водата, следниот пат кога ќе го помислите тоа, знајте дека не е водата виновна, туку вишокот...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗАКРЕПНУВАЊЕ ПО ОМИКРОН: Колку време по инфекцијата може да се вратите на вежбање и физичка активност?

Еспресо
Ако сте и вие во борците паднати по покосот на Омикрон можеби барате многу потребен ендорфин. По една недела лежење во кревет и мизерувањето, се...
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(ФОТО) ТРАНСФОРМАЦИЈА: Еве како Ивона Корачоска „стопи“ 15,4 килограми за три месеци

Ј.К.Д
Нутриционистката Елена Мирческа е со нас за да се „стегнеме“ оваа есен. Здравиот начин на исхрана е во мода, а добрите нутриционисти се сè побарани....
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ТОП СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Зошто е важно за топење на мастите да сме малку гладни?

Еспресо
Грелин хормонот се нарекува „хормон на гладот“ бидејќи неговото ниво во организмот се зголемува кога чувствуваме физичка глад. Постои значајна разлика меѓу физика глад  и...
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ФИТНЕС: Вежбате, а резултатите не се гледаат, што да се прави?

Еспресо
Често се случува да вежбаме, а резултатите да не се гледаат, но и да не губиме на тежина. Иако можеме да очекуваме многу ползи од...
Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

(ФОТО) ВЕЖБАМЕ СО ЕЛЕНА МИРЧЕСКА: Hip thrust и вежби за раце

Ј.К.Д
Фитнес инструкторката Елена Мирческа подговтви нов сет вежби за читателите на Еспресо. – Мотивацијата е важна, сè друго е изговор!, вели Елена. Елена денес ви...