25.8 C
Скопје
18:04 - 25 јуни, 2024

Ознака : вечера

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) „Исплива“ менито за гурманската вечера на Ким Џонг-ун и Владимир Путин

Еспресо
Лидерот на Северна Кореја, каде голем дел од луѓето сонуваат за одредена храна, се сретна со рускиот претседател во регионот Амур, каде што пристигна со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Роберт де Ниро го прослави 80-от роденден со вечера со ѕвезди во Њујорк: Еве кои сè беа на забавата

Еспресо
Некои од најзначајните личности во Холивуд се собраа во ресторан во Њујорк за да го прослават роденденот на Роберт Де Ниро. Актерот, кој наполни 80...
СветСлајдерСцена

(Фото) Меланија Трамп блесна во јавност по „изолацијата“ во фустан со порака: Еве кој стои зад неа

Еспресо
Меланија Трамп конечно излезе од „скривницата“ и беше на велигденски бранч со својот сопруг во Мар-а-Лаго ресторан-клубот во неделата. Парот беше пречекан со овации додека...
СветСлајдерСцена

За вечера со Меган Маркл и принцот Хари се плаќа од 500.000 до милион долари, заинтересирани има

Еспресо
Принцот Хари и Меган Маркл ќе учествуваат на хуманитарна гала вечера, а билетите за седнување на нивната маса ќе се продаваат за 1 милион долари,...
СветСлајдерСцена

Сакате на вечера со свеќи со Трамп? Да, но прво дајте чек од 100.000 долари

Еспресо
Ако сакате да вечерате со поранешниот американски претседател Доналд Трамп во еден од неговите голф-клубови ќе треба да платите неверојатни 100.000 долари. Можете да си...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Драгана Младеновска, фитнес-инструктор: Не е доволно само да следиме одреден режим, туку да бидеме среќни со тој режим

Наташа Мустафа
За оние што мислат дека ви се „лепи“ и водата, следниот пат кога ќе го помислите тоа, знајте дека не е водата виновна, туку вишокот...
СветСлајдерСцена

КИМ КАРДАШИЈАН И ПИТ ДЕЈВИСОН ВЕЧЕРААТ ВО ДОБРО ДРУШТВО: Домаќинот е специјален пријател

Еспресо
Kим Кардашијан и Пит Дејвидсон сега се де факто пар: забележани се заедно како одат на вечера во прекрасниот дом на еден од најбогатите луѓе...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ПО КОИ „ПОЛУДЕА“ ХРВАТИТЕ: Вака изгледа кога Македонка организира вечера во Риека!

А.Б.
Уживање во морското крајбрежје, целодневниот есенски дожд и… нешто малку поинакво. Вчеравечер жителите на Риека беа дел од посебен настан – вечер за искусување македонски...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ДУША МЕКИ ПИНЕРЛИИ: Перфектна ужинка, вечера или појадок за супер недела!

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Еспресо
Неколку часа откако принцот Хари и Меган Маркл учествувале на „самитот на милијардерите“, кралскиот пар потоа вечерал заедно со славната пејачка и актерка Џенифер Лопез...