23.8 C
Скопје
14:23 - 30 мај, 2024

Сакате на вечера со свеќи со Трамп? Да, но прво дајте чек од 100.000 долари

Ако сакате да вечерате со поранешниот американски претседател Доналд Трамп во еден од неговите голф-клубови ќе треба да платите неверојатни 100.000 долари. Можете да си ги донесете и пријателите, секако ако платите и за нив.

Покана добил и престижниот магазин Форбс и веднаш објави за неа на своите веб-страници. Треба да побрзате, да резервирате места, ќе има навала на 14 септември – во САД има многу луѓе кои се заинтересирани. Затоа што постои можност за ексклузивна слика со поранешниот – можеби иден – претседател. Кој би одолеал на таа покана?

Организаторите нудат уште една опција, со доплата, да се одигра партија голф со Трамп.

Познато е дека Трамп помина голем дел од својот претседателски мандат на терените за голф. Најмногу од сите претседатели. Токму тој го критикуваше Барак Обама дека играл премногу голф додека бил претседател. Во поканата не пишува колку треба да платите за тоа задоволство.

Парите одат во PAC (политички акционен комитет, тело кое собира средства за кампањата) со име што лесно се помни Make America Great Again, Again!. Пократко, MAGA, Повторно! – „Да ја направиме Америка повторно голема, повторно“.

 

 

Слични објави

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо

Македонецот Мите и ќерката на Џеј под водство на Фута формираа „Џеј трибјут бенд“: „Изненаден сум што сум дел од овој тим“

еспресо

Врвен хирург открива од што боледува Кејт Мидлтон: „Има шанси оваа приказна да има среќен крај“

еспресо
Се вчитува....