18.8 C
Скопје
16:03 - 20 април, 2024

Ознака : доналд трамп

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите од Иванка Трамп го „запалија“ интернет, сите зборуваат само за еден детаљ

Еспресо
Иванка Трамп се појави на суд, а тие фотографии станаа вирални. Најстарата ќерка на Доналд Трамп, Иванка Трамп, се појави на суд, каде сведочеше на...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Меланија Трамп се дотера за роденденот на Доналд: Прекрасна во „Гучи“ фустан од 3.200 долари

Еспресо
Поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, беше забележана од папараците кога ја напуштила Трамп кулата во Њујорк, пренесува Page Six, споделувајќи фотографии од Меланија....
ЕспресоСлајдер

Синот на Доналд Трамп бара од САД да престанат да ја финансираат Украина

Еспресо
Синот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, бизнисменот Доналд Трамп Џуниор, повика САД да престане со спонзорствата на Украина. За ова тој ја коментираше ситуацијата...
ЕспресоСлајдер

Кој ќе ја води кампањата на Трамп за враќање во Белата куќа – Иванка Трамп се повлекува

Еспресо
Иванка Трамп одлучи да се повлече од американската политика и активно да не се приклучува кон обидите на нејзиниот татко да ја врати Белата куќа...
СветСлајдерСцена

Сакате на вечера со свеќи со Трамп? Да, но прво дајте чек од 100.000 долари

Еспресо
Ако сакате да вечерате со поранешниот американски претседател Доналд Трамп во еден од неговите голф-клубови ќе треба да платите неверојатни 100.000 долари. Можете да си...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Финската премиерка не е единствена која танцувала: Се сеќавате ли на движењата на Ангела Меркел, Зеленски, Борис Џонсон…?

Еспресо
Сана Марин предизвика многу критики поради контроверзното видео од нејзиното танцување на забава, иако мора да се признае дека финската премиерка има доста добри танцови...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во кутиите одземени од Трамп: Строго доверливи документи поврзани со нуклеарно оружје, „топ сикрет“ со загрозување на националната безбедност

Еспресо
Рацијата на ФБИ во домот на Доналд Трамп служела за пребарување на документи поврзани со нуклеарно оружје, а со тоа и врвна тајна и со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо
Рациите на ФБИ на имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се „координиран напад“. Така вели синот на поранешниот шеф на Белата куќа, Ерик Трамп....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Зетот на Трамп ја опиша битката со ракот: „Го криев тоа од Доналд, но тој ме заклучи во канцеларија и ми рече, Знам сè“.

Еспресо
Во неговите претстојни мемоари „Разбивање на историјата: Мемоари во Белата куќа“, зетот на Доналд Трамп, Џаред Кушнер, се присетил на разговорот што го имал со...
СветСлајдерСцена

Доналд Трамп доцнел на погребот на Ивана, еве зошто немало воопшто цвеќе

Еспресо
Трамп (со Меланија) доцнел на погребот на поранешната сопруга Ивана: ковчег во златна боја, но без цвеќе.  Trump family attends Ivana Trump’s funeral in Manhattan...