10.8 C
Скопје
21:47 - 28 февруари, 2024

Ознака : голф

СветСлајдерСцена

Сакате на вечера со свеќи со Трамп? Да, но прво дајте чек од 100.000 долари

Еспресо
Ако сакате да вечерате со поранешниот американски претседател Доналд Трамп во еден од неговите голф-клубови ќе треба да платите неверојатни 100.000 долари. Можете да си...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЅВЕЗДАТА ОД ФИЛМОТ „ХАРИ ПОТЕР“ КОЛАБИРАШЕ ЗА ВРЕМЕ НА ГОЛФ НАТПРЕВАР: Том Фелтон итно пренесен во болница

M.Р.
Ѕвездата од филмот „Хари Потер“, Том Фелтон колабираше за време на голф натпревар на кој се натпреваруваа славни личности меѓусебно.   View this post on...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поранешната сопруга на Трамп: Нека игра голф, тоа е најдоброто нешто што може да го направи сега!

Васко Спасоски
Мислам дека уживаа да бидат покрај Доналд (Donald Trump) и да учествуваат во изборите, но сега е готово. Не сум сигурна какви им се плановите,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Васко Спасоски
Британката Луси Робсон има 25 години, иако многумина од прва би заклучиле дека таа е модел, пејачка или инфлуенсерка, Луси всушност е професионална голферка. По...
Секојдневие

ПРОБАЈ ДА ГО ПОГОДИШ ТОПЧЕТО: Навивачка со голи гради деконцентрира голфери (ВИДЕО)

Еспресо
Играчите на голф турнир во Феникс, Аризона, освен што се бореа со топлото време, мораа да се борат со концентрацијата, бидејќи една од навивачките не...