8.8 C
Скопје
07:57 - 27 февруари, 2024

Ознака : сопруга

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е сопругата на Здравко Чолиќ: Не се експонира во јавност, а причината за тоа е оправдана

Еспресо
Александра Чолиќ, сопругата на регионалната најголема ѕвезда Здравко Чолиќ, во јавноста се појавува само во специјални прилики. Здравко Чолиќ и понатаму е миленик на жените,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е сопругата на Жарко Лаушевиќ: Судбинска средба по повеќе години разделба

Еспресо
По кратко и тешко боледување вчера почина познатиот актер Жарко Лаушевиќ.   View this post on Instagram   A post shared by Suzana 32♌️ (@an_artist_of_life)...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Пуштен од затвор Зоран Марјановиќ: Човекот кој беше осуден на 40 години затвор за убиство на сопругата Јелена Марјановиќ

Еспресо
Апелацискиот суд во Белград по седницата на советот, вчера донел решение со кое на обвинетиот Зоран Марјановиќ му е укинат притворот и наредил итно ослободување,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Изненадувачко решение: Кевин Костнер и Кристин Баумгартнер постигнаа спогодба за развод

Еспресо
Холивудскиот актер Кевин Костнер и неговата сега веќе екс сопруга, Кристин Баумгартнер, официјално го решија својот бурен развод, ставајќи крај на повеќемесечните правни расправии. Поранешната...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бесконечното љубовно лето на Џими Бафет: Запознајте ја неговата сопруга и доживотна партнерка Џејн Слагсвол

Еспресо
По тајна борба со рак, на 76 годипна возраст почина американскиот пејач и текстописец Џими Бафет. Легендарниот пејач Џими Бафет, познат по својот тропски начин...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Екс-сопругата на Кевин Костнер откри зошто пријателот на актерот ѝ дал 20.000 долари и ја носел на одмор

Еспресо
Во позадината на скандалозниот развод, Кристин Баумгартнер одмараше на Хаваи со близок пријател на актерот. Сопругата на американскиот актер Кевин Костнер, Кристин Баумгартнер, е децидна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Екс сопругата на Кевин Костнер незаситна: „129.000 долари не се доволни за децата“

Еспресо
Дизајнерката Кристин Баумгартнер (49) е упорна во својот план да добие што повеќе пари од својот поранешен сопруг, актерот Кевин Костнер (68). Кристин ги смета...
СветСлајдерСцена

Кевин Костнер ја обвини сопругата дека сaкала да го ограби пред разводот: Имала план како да го „исцица“

Еспресо
68-годишниот американски актер Кевин Костнер ја обвинува сопругата Кристин Баумгартнер дека го „ограбила“ со скапи набавки пред разводот, известува Page Six. Ѕвездата на „Јелоустоун“ тврди...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сталоне во базен ја држи за гради згодната сопруга: На одмор и романтика во Италија

Еспресо
Актерот Силвестер Сталоне (77) е фотографиран на одмор со неговата 22 години помлада сопруга Џенифер Флавин. Парот се одмора во Порто Черво, италијанско луксузно одморалиште...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сопругата на Кевин Костнер му ја испразнила и картичката, го втурнала во долг од 100.000 долари: Со негови пари плаќала адвокати за разводот!

Еспресо
Кевин Костнер упати сериозни обвинувања против неговата сега отуѓена сопруга, Кристин Баумгартнер, тврдејќи дека таа ја активирала и испразнила неговата кредитна акртичка, па уште и...