Tag : алкохол

Здравје Слајдер Физичко здравје

Колку алкохол треба да испиете пред да ослабне вашиот имунолошки систем?

Еспресо
Имунолошкиот систем го штити вашето тело од инфекции, силни бактерии и вируси и спречува да се разболите, пишува Инсајдер. Како и мускулите, така и имунолошкиот...
Свет Слајдер Сцена

„27 дена сум трезна“: Карантинот и помогна на познатата пејачка да се реши од пороците!

Васко Спасоски
Карантинот за време на пандемијата на вирусот корона е тежок период за музичката ѕвезда Мајли Сајрус. Во едно интервју за магазинот „Ел“, таа открива дека...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Познатата пејачка претера со алкохол, па ја потстрижа косата: Погледнете како изгледа сега! (ВИДЕО)

Еспресо
Славната пејачка Пинк на својот Инстаграм профил всушност ни потврди дека никому не му е лесно во самоизолација, откако објави едно несекојдневно видео. На ова...
Ви Препорачуваме Здравје

Алкохолот го забрзува стареењето на мозокот

Еспресо
Староста на мозокот е мерка за здравјето на мозокот, а на тоа негативно влијае и алкохолот, кој го забрзува неговото стареење, покажа едно од најголемите...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Минијатурно бикини, алкохол и жешки пози: Меган Маркл каква што не сте ја виделе досега! (ФОТО)

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари предизвикаа бура во јавноста кога одлучија да станат финансиски независни, а драмата не престанува. Сепак, и покрај тоа што со...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Хари одамна покажа дека не сака протоколи – Ова видео во кое тој „мртов пијан“ скокна во базен е доказ за тоа (ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари никогаш не сокриваше дека кралските должности се здодевни, а од тинејџерските денови е најпознатиот принц на светот кој повеќе сака да се забавува....
Инспирација и совети

Сопствениците на барови ги откриваат своите трикови за мамурлак!

Слободен Печат
Доколку и вие за Нова година претеравте со забавувањето, па ве мачи мамурлак, ви прикажуваме совети од професионалци како да се сносите со таа болка....
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Наоми: Прва признав дека сум зависник од алкохол и дрога, ни сега не водам чист живот! (ФОТО)

Igor
Наоми Кембел (49) е една од најпознатите манекенки и модели на сите времиња, а иако во мај 2020 година ќе наполни 50 години модните куќи...
Лајфстајл Сцена

Бред Пит првпат проговори за разводот со Анџелина Џоли: Морав да ја прифатам мојата вина

Igor
Бред Пит, кој глуми во новиот филм Ad Astra, чија главна тема е односот на татко и син, прв пат во едно интервју проговори за...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Дадилката откри дека Анџелина на децата им дозволува да пијат алкохол (ФОТО)

Igor
Дадилката која со Анџелина и децата поминувала 24 часа дневно седум дена неделно, откри за американскиот магазин OK! дека актерката не може ги контролира своите...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian