Ознака : проблеми

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Дивата во проблеми: По откажувањето на венчавката, сега мора на суд! (ФОТО)

Еспресо
Проблемите околу венчавката која е одложена поради пандемијата од коронавирусот, се чини дека не е единствено што ја загрижува латиноамериканската пејачка и актерка, Џенифер Лопез....
Секојдневие

Може ли вашиот брак да го преживее коронавирусот?

Еспресо
Дури и оние кои имаат среќен и стабилен брак, можат да дојдат во проблеми во текот на самоизолацијата поради тоа што постојано се затворени во...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ѕвездата на „Хари Потер“ искрено за своите проблеми: Почнав премногу да пијам!

Еспресо
Британскиот актер, Даниел Редклиф, конечно зборуваше јавно за тоа како почнал да пие премногу алкохол во моментот кога се наоѓаше на врвот од својата слава....
Филм и ТВ

Трамп со потсмев за оскаровецот „Паразит”: Имаме доволно проблеми со Јужна Кореја, a тие им даваат награда за најдобар филм (ВИДЕО)

Еспресо
Претседателот на САД, Доналд Трамп, се потсмеваше на оскаровецот Паразит при што на митинг во Колорадо вчера нагласи дека би сакал да се вратат класичните...
Секојдневие

Лековита чајна мешавина за проблеми со стомакот и нервозни црева

Еспресо
Оваа лековита чајна мешавина со мелено ленено семе ќе ги намали проблемите со стомакот и нервозните црева. Состојки: – 100 гр мелено ленено семе –...
Лајфстајл

Дали е време да раскинете со партнерот? Поставете си ги овие три прашања!

Еспресо
Понекогаш љубовта е еднакво силна како и претходно, но врската едноставно не води никаде. Следниве три прашања треба да си ги поставите сами на себе,...
Секојдневие

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат
Цистите се патолошки промени со кои се борат дури 80 проценти од жените. Погледнете го овој лековит рецепт за чај од природата кој ќе ви...
Лајфстајл

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо
Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Еспресо
Принцот Хари наводно доживеал нервен слом во текот на престојот во Канада, јавуваат американските медиуми.  Според изворите, принцот не можел повеќе да го поднесе притисокот...
Секојдневие

Никол го сруши Инстаграм со изјавата: Ме избегнуваат бидејќи им се гадам, ме викаат чудовиште (ФОТО)

Слободен Печат
Младата Никол Смољан од Пула има тешок облик на акни, а со својот пример се бори против предрасудите. 17-годишната девојка храбро истапи во јавноста со...