14.8 C
Скопје
22:31 - 27 мај, 2024

Ознака : решение

Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ТАКСИСТИ ВО ТАЈЛАНД: Немаат работа поради коронавирусот, ги искористиле своите возила на оригинален начин

И. Т.
Во Тајланд, поради пандемијата на коронавирусите се воведени строги ограничувања, што резултирало со празнење на главните градски улици. Голем број од таксистите останале без работа....
Дестинации и ДегустацииСлајдер

МАЛИ ТРИКОВИ: Како да го спасите јадењето ако е премногу луто, солено, кисело или благо?

И. Т.
Малите незгоди при готвење се случуваат секому, затоа важно е да знаете како лесно да ги поправите грешките. Ништо не е изгубено и јадењето може...
Секојдневие

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо
Сите ја имаме онаа просторија во која најчесто оставаме буквално се, и што ни треба и што воопшто не ни треба… Оваа девојка реши токму...
Секојдневие

Решение за проблемот со алергискиот ринитис: Направете сами лек против кивавица

Еспресо
Доколку имате „среќа” за време на пријатните пролетни денови, со сите перипетии кој ни ги донесе коронавирусот, да ве мачат и алергии од полен и...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Уште не сте одбрале дестинација за зимување? Инстаграм има решение (ФОТО)

Еспресо
Ако не сте поставиле фотографија на Инстаграм, дали вашето зимување навистина се случило? Добро, знаеме дека сте биле, но секако е позабавно да ги споделите...
Секојдневие

Многу ви опаѓа косата? Без грижа, имаме решение!

Igor
Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне. Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум...
Секојдневие

Ви се скрши ноктот? Без грижа имаме решение кое ВЕДНАШ ќе ви помогне! (ВИДЕО)

Igor
Несакајки ви се скрши ноктот или пак имате проблем со лесно кршливи нокти, а треба да се појавите некаде. Без грижа, нема да се посрамите...
Секојдневие

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Igor
Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на...
Здравје

Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Igor
Во овој период од годината кога временската прогноза се менува повеќе пати на дневно ниво ретко кој може да се пофали дека не го мачи...