21.8 C
Скопје
00:36 - 18 јуни, 2024

Ознака : канцеларија

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Менаџерка на Твитер спие во канцеларија за да ги преживеа отпуштањата на Маск, но по која цена?

Еспресо
Крафорд е директор за управување со производи на Твитер, а нејзината фотографија споделена на социјалните мрежи стана една од појдовните точки за критикување на новиот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Поранешниот германски канцелар Шредер го тужи Бундестагот: „Кратење од буџетските средства за Шредер е незаконски“

Еспресо
Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер го тужеше Бундестагот, барајќи враќање на делумно одземените привилегии, пренесува Tagesschau.de. 78-годишниот политичар бара повторно да му биде доделена функцијата...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЛЕКАР МУ „ПРЕПИШАЛ“ НА ПАЦИЕНТ СО КОВИД ДА НЕ СЕ КАПЕ 7 ДЕНА: Министерството за здравство го истражува целиот случај

М.Р.
Министерството за здравство на Хакасија во Русија објави дека ќе има информативен разговор со доктор кој ги лекувал неговите пациенти од корона вирусот со „мртва...
Секојдневие

Од оставата направи канцеларија за работа од дома: Одлично решение, а може да го искористите и Вие! (ВИДЕО)

Еспресо
Сите ја имаме онаа просторија во која најчесто оставаме буквално се, и што ни треба и што воопшто не ни треба… Оваа девојка реши токму...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Работен ден од соништата: Ќе се воодушевите кога ќе видите со кого Арнолд Шварценегер дојде во канцеларија (ВИДЕО)

Еспресо
Арнолд Шварценегер (72) е познат како голем љубител на животните, а неговиот најнов потег ги воодушеви фановите ширум светот. Имено, славниот актер на работа ниту...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Шварценегер е ЦАР! Ќе се воодушевите кога ќе видите кого донел на работа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Дека е личност која многу луѓе ја обожаваат, Арнолд Шварценгер покажа по кој знае кој пат. Актерот важи за атипична позната личност. Обожава да вози...
Здравје

Останете здрави, дури и ако премногу часови ги работите седејќи

Igor
Седењето е еден од најголемите непријатели на здравото човечко тело, но не е проблем што е нерешлив. Голем број луѓе страдаат од најразлични нарушувања, а...