10.8 C
Скопје
10:46 - 10 декември, 2022

Ознака : маск

Еспресо Слајдер

Илон Маск најави масовна чистка на Твитер: отстранување на 1,5 милијарди неактивни профили

Еспресо
Твитер во блиска иднина ќе отстрани 1,5 милијарди профили кои не биле користени долго време. Ова го пренесува FoxBusiness, повикувајќи се на објавите на Илон...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Се појавија фотографии со креветите на Маск во Твитер: Од влечки до пижами, „и самиот Маск редовно спие во канцеларија“

Еспресо
Новинарот на Би-Би-Си Џејмс Клејтон објави фотографии од канцелариите на главното претставништво на Твитер во Сан Франциско, во кои се поставени кревети за вработените. Фотографиите...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

Маск веќе не е најбогат човек на светот: Форбс има нови податоци, еве кој е на прво место!

Еспресо
Маск падна од првото место по купувањето на Твитер за 44 милијарди долари и продажбата на акции во неговата компанија за електрични автомобили, објави Ројтерс....
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

Маск отпушти топ-менаџер на Твитер: Можна вмешаност во лаптоп-аферата на синот на Бајден

Еспресо
Илон Маск го отпушти заменикот генерален советник на Твитер, Џим Бејкер, поради можна вмешаност во приказна за цензура околу лаптопот на синот на Бајден. За...
Свет Слајдер Сцена

Правилникот за вработените на Илон Маск исплива во јавност: Еве што сè бара од нив!

Еспресо
Најбогатиот човек на светот, а воедно и главен извршен директор на „Тесла“, основачот на „Спејс Икс“ и сопственик на Твитер, Илон Маск има прецизни правила...
Еспресо Свет Слајдер Сцена

„Препукувања“ на Маск и Канје Вест на социјалните мрежи: „Ти си клон, генетски хибрид“, милијардрот одговара со хумор

Еспресо
Илон Маск на Твитер реагираше на изјавата на раперот Канје Вест, кој го смета бизнисменот за „генетски хибрид“. Милијардерот со хумор реагираше на зборовите на...
Еспресо Свет Слајдер Сцена

Маск со нова анкета на Твитер: Дали Асанж и Сноуден треба да бидат помилувани

Еспресо
Американскиот претприемач и милијардер Илон Маск на својот Твитер профил објави анкета за тоа дали основачот на Викиликс Џулијан Асанж и поранешниот американски разузнавач Едвард...
Еспресо Слајдер

Маск и Епл се смирија: Продолжува рекламирањето на Епл на Твитер; „тие се најголем огласувач“

Еспресо
Apple „целосно го продолжи“ рекламирањето на Твитер, соопшти шефот на социјалната мрежа Илон Маск, чии зборови ги цитира Блумберг. Милијардерот истакна дека Apple е најголемиот...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер Сцена

Маск: Вака Твитер го прикри случајот со синот на претседателот Бајден, следуваат нови документи од „Датотеките на Твитер“

Еспресо
Три недели по американските претседателски избори во 2020 година, Твитер одиграл значајна улога, прикривајќи ги тајните мејлови на Хантер Бајден, син на демократскиот кандидат Џо...
Свет Сцена

Маск пак ќе го забрани профилот на Твитер на Канје Вест поради кршење на правилата, еве зошто овојпат

Еспресо
Американскиот бизнисмен Илон Маск изјави дека профилот на раперот Канје Вест повторно ќе биде блокиран на Твитер поради уште едно прекршување на правилата за поттикнување...