6.8 C
Скопје
07:11 - 4 март, 2024

Ознака : италија

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) По десет години жена победи на Санремо: Анџелина Манго оди на Евровизија

Еспресо
Фестивалот „Санремо 2024“ официјално заврши по пет вечери на шоуа. Седумдесет и четвртото издание на Санремо беше навистина едно од оние за паметење со толку...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Моника Белучи во врска со италијански актер: Вљубени до уши

Еспресо
Девица Касел го соопшти името на својот љубовник. Станува збор за 24-годишниот италијански актер Сол Нани. Сепак, за многумина романсата меѓу манекенката и актерот не...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Канје Вест изненади младенци на свадба во Фиренца: Дојде непоканет

Еспресо
Раперот се појавил во црква каде невестата и младоженецот си разменувале свадбени завети и се фотографирал со нив. Канје Вест изненади пар Американци кои направија...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Италијанската влада им понуди на Марк Цукерберг и Илон Маск да се борат во Колосеум

Еспресо
Италијанската влада наводно го контактирала Марк Цукерберг во врска со потенцијалната борба на УФЦ против Илон Маск, нудејќи им да си ги пресметаат силите во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Бијонсе на „бесен“ одмор во Италија во друштво на милијардери: Ова се вика долче вита!

Еспресо
Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи се „уловени“ на одмор во Италија, на Езерото Комо, сместени во „бесна“ вила. Папараците ги фотографирале додека уживале на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Кевин Спејси ја освои првата награда по скандалот со сексуално вознемирување: „Оној кој живее од филмот е навистина бесмртен“

Еспресо
Актерот Кевин Спејси доби награда за креативни достигнувања и животно дело од Националниот музеј на кинематографијата на Италија. Ова е прва награда што актерот ја...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Подобро би било Украина да се предаде“: Џонсон зборуваше за позицијата на Германија до 24 февруари

Еспресо
Џонсон: пред почетокот на специјалната операција, Германија го сметаше брзиот пораз на Украина од корист. Пред почетокот на специјалната операција Германија веруваше дека од економски...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Силен земјотрес во Марке, Италија, со јачина од 5,7 степени, почувствуван низ цела Италија: „Голем страв, се плашиме од последици“

Еспресо
Предупредени во Пезаро Урбино, но и во Рим, Фиренца и Болоња до Трентино Алто Адиџе. Од утринава, некои здравствени институции  (Пезаро и Анкона) се затворени...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

Сексипилната водителка Дилета Леота му го украде срцето на уште еден фудбалер ФОТО

Еспресо
Сексипилната италијанска водителка на спортски настани Дилета Леота има ново момче. Италијанските медиуми пишуваат дека таа сега го освоила поранешниот голман на Ливерпул, кој сега...
ЕспресоСлајдер

Трагедија во Италија – загина четиричлено семејство од Словенија и уште три лица во хеликоптерска несреќа

Еспресо
Медиумите во Италија известија за хеликоптерска несреќа во која загинале седум лица, меѓу кои и четиричлено семејство од Словенија. Хеликоптерот паднал на југот на Италија....