5.8 C
Скопје
04:13 - 1 декември, 2022

Ознака : глумец

Наши Фаци Слајдер Сцена

Гран при за Никола Ристановски на фестивалот во Никшиќ

Еспресо
Никола Ристановски е добитник на наградата Гран при за најдобра машка улога на 18. Меѓународен фестивал на актерот, Никшиќ 2022, Црна Гора, за улогата д-р...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Разговор со Томислав Маниќ: Пред 30 години ја снимив ,,Црвени рози“ – денес се гордеам што таа песна е евергрин

Кате Божиновска
Со Томислав Маниќ – доајенот на македонската забавна музика се потсетуваме на евергрините „Кажи зошто ме остави“ и „Црвени рози“. Со својот карактеристичен пријатен глас,...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) БЕН АФЛЕК И ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ НЕ МОЖАТ ЕДЕН БЕЗ ДРУГ: Глумецот е повторно модел во нејзин спот!

Еспресо
Во спотот за нејзината нова песна, баладата „Marry Me“, која ја изведува со Малум, Џенифер Лопез повторно го ангажирала своето момче, Бен Афлек. „Се чувствувам...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

СИ ЗАМИНА УШТЕ ЕДЕН АКТЕРСКИ ВЕЛИКАН: Почина оскаровецот Вилијам Харт

еспресо
Вилијам Харт, оскаровецот познат по улогите во филмовите „Kiss of the Spider Woman“, „Broadcast News“, „Artificial Intelligence“ и „Smoke“, почина во неделата на 71-годишна возраст. „Со голема...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) ВАКА ИЗГЛЕДА СИНОТ НА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ: Шармантно момче, талентиран глумец – крушата под круша паѓа

Еспресо
Не е редок случај децата на познатите да ги следат стапките на своите родители. Крушата под круша паѓа, а тоа е случај и со синот...
Свет Слајдер Сцена

ТРАГИЧЕН ИСХОД ОД ПОТРАГАТА: Исчезнатиот млад глумец пронајден без знаци на живот

Еспресо
По неколкудневна потрага по актерот, глумцеот бил пронајден мртов во автомобилот. Актерот Мозес Ј. Мозли (31) кој глумеше зомби во серијата The Walking Dead, бил...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ЗДЕБЕЛЕН ДО НЕПРЕПОЗНАТЛИВОСТ: Хоакин Феникс не личи на себе од „Џокер“, фановите нерпијатно изненадени!

Еспресо
На Инстаграм неодамна се појави фотографија од Хоакин Феникс, познатиот Џокер, која непријатно ги изненади неговите фанови, па многумина се запрашаа како можел до толку...
Свет Слајдер Сцена

ДА СЕ БИДЕ ЏОН МАЛКОВИЧ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ЌЕ ПРЕСПИЕШ ВО ХОТЕЛ: Лекцијата е јасна – правилата важат за сите!

Еспресо
Правилата важат за сите, па актерот се нашол принуден да бара алтернативно сместување за да остане во Венеција. Поради новите одредби на италијанската Влада поврзани...
Свет Слајдер Сцена

КЕВИН СПЕЈСИ ОДГОВАРА ШТО ИМ НЕДОСТИГА НА ДЕНЕШНИТЕ ПОЛИТИЧАРИ: Еве што му се допаѓа кај Туѓман!

Еспресо
Кевин Спејси даде ексклузивно интервју за Хрватски тједник во кое зборуваше за неговата улога во филмот на Јаков Седлар „Бурата на Туѓман“. Тој истакна дека...
Uncategorized Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЗБОГУМ СИДНИ ПОАТЈЕ: Ова се незаборавните филмови на првиот Афроамерикански актер добитник на Оскар

Ј.К.Д
94-годишниот актер ја промени холивудската сцена со својата легендарна улога во филмот Погоди кој доаѓа на вечера.   View this post on Instagram   A...