20.8 C
Скопје
04:44 - 15 јули, 2024

Ознака : мртов

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Момчето од серијата „Алф“ пронајдено мртво, до него мртво и неговото куче

еспресо
Семејството мислеле дека отишол да ги смени чековите за готовина, на 12 јуни, но кога не се вратил дома го пријавиле за исчезнат. Актерот Бенџи...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Американски турист пронајден мртов на омилениот грчки остров на Македонците: Продолжува серијата на мистериозни исчезнувања

еспресо
Американскиот турист последен пат бил виден во вторникот во кафуле во друштво на две туристки. Исчезнатиот американски турист е пронајден мртов на плажа на мал...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пронајден мртов во хотелска соба: Почина актерот Марк Додсон

еспресо
Познатиот актер Марк Додсон почина на 64-годишна возраст откако доживеал „тежок срцев удар“ додека спиел, објавија странските медиуми. Марк, кој го позајмуваше својот познат глас...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Популарниот бразилски актер Џеферсон Мачадо најден мртов како во хорор филм: Деталите за смртта се шокантни

Еспресо
Популарниот бразилски актер Џеферсон Мачадо исчезна во јануари 2023 година. Четири месеци подоцна, тој беше пронајден мртов. Мачадо имаше 44 години. Исчезнувањето на актерот го...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Шефот на службата за безбедност на Украина Наконечни пронајден мртов: Полицијата се сомнева дека „извршил самоубиство користејќи пиштол“

Еспресо
Шефот на Дирекцијата на Службата за безбедност на Украина во регионот Кировоград, Александар Наконечни, е пронајден мртов во Кропивницки. Ова беше објавено од украинската новинска...
СветСлајдерСцена

ШТО САКА ДА КАЖЕ КАНЈЕ ВЕСТ? Чудна објава на Инстаграм – „DEAD“

Еспресо
Канје Вест постираше необична објава на својот Инстаграм профил. Изгледа дека станува збор за негов нов уметнички потфат, но сепак, многумина се збунија од насловот...
СветСлајдерСцена

ТРАГИЧЕН ИСХОД ОД ПОТРАГАТА: Исчезнатиот млад глумец пронајден без знаци на живот

Еспресо
По неколкудневна потрага по актерот, глумцеот бил пронајден мртов во автомобилот. Актерот Мозес Ј. Мозли (31) кој глумеше зомби во серијата The Walking Dead, бил...
СветСлајдерСцена

Раперот Еминем прогласен за мртов на социјалните мрежи

Еспресо
На долгата листа на бизарни случувања во 2020 година, од неодамна беше додаден уште еден. Имено на социјалните мрежи, веќе неколку денови по ред, почна...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Том Џонс: Кога сум се родил ме прогласиле за мртов, а мојата баба ме оживеала со канта ладна вода

Еспресо
Легендарниот британски пејач Том Џонс денес го слави 80-от роденден, па токму поради тоа цела недела „BBC Radio 2“ емитуваше приказни за него и неговата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Хари одамна покажа дека не сака протоколи – Ова видео во кое тој „мртов пијан“ скокна во базен е доказ за тоа (ВИДЕО)

Еспресо
Принцот Хари никогаш не сокриваше дека кралските должности се здодевни, а од тинејџерските денови е најпознатиот принц на светот кој повеќе сака да се забавува....