4.8 C
Скопје
03:12 - 21 април, 2024

Ознака : кога

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Том Џонс: Кога сум се родил ме прогласиле за мртов, а мојата баба ме оживеала со канта ладна вода

Еспресо
Легендарниот британски пејач Том Џонс денес го слави 80-от роденден, па токму поради тоа цела недела „BBC Radio 2“ емитуваше приказни за него и неговата...
Секојдневие

Еве што му прави сапунот на вирусот – По ова видео сигурни сме дека ќе ги миете рацете повеќе од било кога! (ВИДЕО)

Еспресо
Една учителка од Австралија на најдобар можен начин им ја објаснила на децата важноста од миењето на рацете и тоа со доста оригинален пример. Имено,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

11 милиони лајкови како од шега: Кога најмладата милијардерка ќе се соблече во бикини, тоа е празник за очи (ФОТО)

Еспресо
Кајли Џенер ужива на одмор на Бахамите, заедно со ќерката Сторми. Најмладата милијардерка и сестра на Ким Кардашијан ја искористи приликата да покаже со какви...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Леонардо Дикаприо: Денот кога мојот живот се промени

Еспресо
Поминаа повеќе од 22 години од појавувањето на „Титаник“, првиот филм кој заработи повеќе од милијарда долари и филмот кој го катапултираше Леонардо Дикаприо, кој...
Секојдневие

Кога ќе зачекорат на црвениот тепих сите погледи се вперени во нив: Тие се стилски најскладен пар! (ФОТО)

Еспресо
Не пројде ниту еден црвен тепих, а тие двајца да поминат незабележано. Софија Вергара и Џо Менганиело знаат како да ги ускладат модните комбинации така...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Том Хенкс во говорот спомна пет деца, а има четири – Ќе се воодушевите кога ќе слушнете зошто! (ВИДЕО)

Еспресо
Целиот свет зборува за солзите на Том Хенкс (63) на доделувањето на наградите на Златен глобус. Актерот истакнал дека има многу поголеми работи во животот...
Секојдневие

Кога е време да дадете отказ и да си заминете?

Еспресо
Толку пати сте посакале да го погледнете шефот во очи и гласно да кажете „Давам отказ“! Ако се двоумите поради разни причини, еве неколку совети...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Кога Черчил ја запозна симпатијата на својата жена: Разговор кој ќе ве насмее!

Еспресо
Брачниот пар Черчил имал обичај секоја вечер да прошета. Во текот на една нивна прошетка, во дворот на прекрасната вила го здогледале домарот кој работел...
Секојдневие

Го оставила вереникот поради порно филмовите кои ги гледал – Ми се слоши кога го видов тоа!

Еспресо
Клер Далтон била уверена дека го запознала човекот од соништата. По три ипол години врска се вериле, а таа шест месеци со вереничкиот прстен на рака ја планирала нивната совршена венчавка. Тогаш се се срушило...
Uncategorized

Што прават членовите на кралското семејство кога ништо не прават?

Слободен печат
Медиумите и светската јавност со големо внимание ги следат ангажманите на кралското семејство, но дали сте се запрашале што прават тие по цел ден кога...