2.8 C
Скопје
05:36 - 19 април, 2024

Ознака : милиони

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни Приказни

Бизарните навики на Ким Јонг Ун, првиот човек на Северна Кореја: Фрла милиони на харем, а „нуклеарките“ и проектилите му се најзабавни играчки

Ј.К.Д
Висок е само 165 сантиметри, но носи чевли со специјални влошки што го прават да достигне 170 см, се бори со своите 130 килограми, најголема...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

СПОРЕД ФОРБС: Топ 10 најплатени познати личности во шоубизнисот во САД во 2022 година

Еспресо
Магазинот Форбс, референтен магазин за економија и финансии, неодамна објави рангирање со личностите од американскиот шоубизнис кои според нивните проценки ќе заработат најмногу во оваа...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО+ВИДЕО) ВСЕЛЕНСКА ЦЕНА ЗА ВСЕЛЕНСКИ ДИЈАМАНТ: Црниот дијамант „Енигма“ продаден за неверојатна сума!

Еспресо
Со последна понуда од 3,8 милиони долари, анонимен купувач штотуку стана нов сопственик на црниот дијамант од 555,55 карати познат како Енигма. Продажбата на овој...
UncategorizedВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

НЕ СЕ ЗА СЕКОГО МНОООГУ ПАРИ: Вложил пола евро, добил 11,5 милиони, банкротирал за 10 години! Еве како ги потрошил паричките!

Еспресо
Мајкл Керол, кој се прослави по тоа што потроши 9,7 милиони фунти (11,5 милиони евра) кои ги доби на лотарија во 2002 година, повторно се...
СветСлајдерСцена

Ванеса Брајант во нови проблеми – Нејзината мајка и бара 5 милиони долари за досегашната помош

Еспресо
Додека семејството на трагично настраданиот кошаркар се подготвува да ја одбележи годишнината од смртта на саканиот татко и сопруг Коби Брајант и нивната миленичка Џиџи,...
Секојдневие

ВИДЕО: Празнична реклама која расплака милиони луѓе во светот

Еспресо
Оваа емотивна реклама во две минути ја опиша борбата на старите луѓе со новонастанатата ситуација… За оваа божиќна реклама многумина сметаа дека е една од...
Секојдневие

Поранешната љубовница на Хуан Карлос – 65 милиони долари беа великодушен подарок од кралот

Еспресо
Корина милионите ги сметала за великодушен подарок и признание за тоа колку му значела, без оглед на тоа што тој ги побарал парите назад две...
Секојдневие

Бабичка насмеа милиони луѓе во светот (ВИДЕО)

Еспресо
Видеото е прегледано повеќе од 15 милиони пати, а собра и неколку милиони лајкови… Со текот на годините луѓето едноставно престануваат да водат грижа за...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Кардашијанките како Јинг и Јанг: Се соблекоа покрај базенот, ги истакнаа задниците и побараа милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо
Ким Кардашијан (39) и нејзината сестра Кајли Џенер се соблекоа во бикини па со фотографија од своите огромни задници ги запалија социјалните мрежи и „побараа“...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Таа нема конкуренција – Заработува милиони и помоќна е дури и од Бијонсе

Еспресо
Американската поп ѕвезда Тејлор Свифт е на врвот на листата на најдобро продавани музичари во 2019 година благодарение на успехот на нејзиниот албум „Lover” со...