18.8 C
Скопје
20:57 - 5 октомври, 2022

Ознака : живот

Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Шведска пратеничка во Европскиот парламент ја отсекла косата за време на нејзиниот говор во Парламентот на ЕУ во знак на поддршка на демонстрациите во Иран...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

Разводoт на Кличко: Кој зимава ќе го стопли градоначалникот-боксер во мраз-студениот Киев?

Еспресо
Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко објави развод по 25 години брак со Наталија Егорова. Постојат неколку верзии зошто токму сега, кога Украина, е под „специјална...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Драматичниот живот на Ен Хеч: сексуална злоупотреба од татко ѝ, смртта на двете сестри и братот, хоспитализација во психијатриска болница…

Еспресо
Ен Хеч, актерката која во последните неколку часа заврши во центарот на вестите поради страшна сообраќајна несреќа, немала лесен живот зад себе.   View this...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Кој беше Ајман ал Завахири, мозокот на 11 септември, и што ќе се случи по неговата смрт?

Еспресо
Прецизен напад со дронови во Кабул. Докторот со египетско потекло ги презеде уздите на Ал Каеда по смртта на Осама Бин Ладен, а од во...
Дестинации и Дегустации Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Сцена

(ФОТО) Сузана Турунџиева: Ако често пати сте незадоволни од вашиот живот, ви предлагам да отидете и да прошетате низ ходниците во Клиниката за онкологија

М.Р.
Нашата позната пејачка, водителка, писателка и професорка Сузана Турунџиева на својот инстаграм – профил сподели фотографија од Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија во Скопје...
Лајфстајл Секојдневие

(ВИДЕО) Филипинката Раизел Грејс Калаго има шеснаесет години, но изгледа постаро од нејзината мајка: Синдромот на прогерија ја одзема нејзината младост

М.Р.
Тинејџерката Раизел Грејс Калаго (16) била избрана за Мис во нејзината родна земја неколку пати поради нејзиниот изглед бидејќи на 14 години изгледала многу постаро....
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

Светски ден за борба против пушењето: Македонците лидери по бројот на пушачи во регионот и во Европа

М.Р.
Денес е 31 Мај, Светски ден за борба против пушење. Секоја година на овој ден, Светската здравствена организација (СЗО)  и партнерите го одбележуваат Светскиот ден...
Свет Сцена

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка

Еспресо
Вистинското име ѝ е Робин Ријана Фенти (32), родена на 20.02.1988, а денес е една од најпознатите и највлијателните жени во музичкиот свет. Но, патот...