7.8 C
Скопје
04:16 - 28 февруари, 2024

Ознака : мајкл џеј фокс

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Неверојатни факти за животот на Мајкл Џеј Фокс: Да не беше огромната љубов на сопругата, по дијагнозата ќе се „удавел“ во алкохол

Еспресо
За сите гледачи, без исклучок, тој стана еден од главните симболи на 80-тите – во портокаловата јакна без ракави, со непослушна коса и скејт под...
СветСлајдерСцена

Доцна е за каење: Мајкл Џеј Фокс одбил улога во „Дух“, мислел дека филмот никогаш нема да успее

еспресо
Глумецот Мајкл Џеј Фокс ја изненади Вупи Голдберг кога ѝ откри дека ја одбил улогата во познатиот филм „Дух“ во кој и таа играше. Во...
СветСлајдерСцена

(Видео) „Смртта тропа на мојата врата, нема да лажам“:  Мајкл Џеј Фокс отворено за борбата со тешката болест

Еспресо
Мајкл Џеј Фокс (61) повеќе од 30 години се бори со Паркинсовата болест, а во последно време здравјето му е влошено, а се движи во...
СветСлајдерСцена

Мајкл Џеј Фокс за животот со Паркинсонова болест: „Моите обожаватели ми даваат живот“

М.П
Популарниот глумец од „Враќање во иднината“, Мајкл Џеј Фокс отворено прозборе за животот со Паркинсовата болест, промовирајќи го својот документарец “Still: A Michael J. Fox...
СлајдерСцена

Почесен Оскар за Мајкл Џеј Фокс – страшната дијагноза ја претвори во храбра мисија

Еспресо
„Стојам овде понизно прифаќајќи ја вашата добрина“, рече канадскиот актер Мајкл Џеј Фокс на сцената, каде што имаше голем број ѕвезди, меѓу кои Том Хенкс...
СветСлајдерСцена

Мајкл Џеј Фокс: Неможам да ги запамтам и повторам зборовите – Повторно ќе се пензионирам

Еспресо
Пред речиси три децении на актерот му беше дијагностицирана Паркинсонова болест.Актерот Мајкл Џеј Фокс (59) неодамна изјави дека повторно ќе се пензионира поради здравствени проблеми,...