-5.2 C
Скопје
00:04 - 26 јануари, 2022

Ознака : филм

Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

БРАВО ЗА МАНЧЕВСКИ: „Врба“ на Манчевски го отвора Филмскиот фестивал во Кјото, Јапонија

Еспресо
Филмот „Врба“ на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, на 22 јануари ќе го отвори 13. Меѓународeн филмски фестивал Историка во Кјото, Јапонија. Манчевски ќе биде виртуелен...
Свет Слајдер Сцена

ПОЧИНА ХАРДИ КРУГЕР, ГЛУМЕЦОТ ОД „БИТКАТА НА НЕРЕТВА“: Полковник Кранцер си замина, останува (пак) да го гледаме култниот филм

Еспресо
Харди Кругер, германски актер со завидна холивудска кариера и со улога во југословенскиот воен спектакл „Битката на Неретва“. Кругер почина на 93-годишна возраст во Калифорнија,...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

МАКЕДОНСКО КУЧЕ -ГЛАВЕН ГЛУМЕЦ, ГЛУМИ – „РАСТУРА“: Германскиот овчар Макс игра опасни улоги, Славе го дресира четвороножниот глумец!

Кате Божиновска
Макс има плашлив карактер, па затоа сцените кои биле малку повозбудливи и со ефекти, му биле потешки, но сепак, ги одглумил врвно. Макс е 2...
Свет Слајдер Сцена

АЛЕК БОЛДВИН ГО ПРЕДАЛ МОБИЛНИОТ НА ПОЛИЦИЈАТА: Ќе се анализираат видеа, слики и пораки, дури и избришаните!

И. Т.
Во јануари, Алек Болдвин објави видео на социјалните мрежи во кое вели дека соработува со властите. Актерот инсистира да се дознае вистината и како што...
Свет Слајдер Сцена

КЕВИН СПЕЈСИ ОДГОВАРА ШТО ИМ НЕДОСТИГА НА ДЕНЕШНИТЕ ПОЛИТИЧАРИ: Еве што му се допаѓа кај Туѓман!

Еспресо
Кевин Спејси даде ексклузивно интервју за Хрватски тједник во кое зборуваше за неговата улога во филмот на Јаков Седлар „Бурата на Туѓман“. Тој истакна дека...
Uncategorized Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Свет Слајдер Сцена

ЗЛАТЕН ГЛОБУС (Golden Globe) 2022: Сите добитници на 79-тото издание, без позирања со награди во рака, без помпа, со неколку скандалчиња!

Еспресо
Ноќта меѓу сабота 9ти и недела, 10. јануари, 79-тото издание на наградите Златен глобус се одржа на секако необичен начин: немаше ѕвезди, црвен тепих и...
Uncategorized Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) РУНИ МАРА ВО УЛОГА НА ОДРИ ХЕПБЕРН: Се снима документарец за легендарната глумица, а на Руни Мара не ѝ е првпат да ја глуми славната колешка!

Еспресо
Убавата глумица Руни Мара е одбрана да ја глуми славната Одри Хепберн во новиот биографски филм посветен на иконата на стилот и легендарната актерка.  Филмот...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

АНТОНИО ДИМИТРИЕВСКИ ВО ОДБРАНА НА „ТОМА“ И ВРЕМЕТО СО ДУША: На оние кои го живееле тоа време им течат солзи, а на „новокомпонираниве“ им „тече низ ногавици“…

Еспресо
По прикажувањето на филмот „Тома“ на социјалните мрежи се појавија различни мислења – кому се допаднал, а кому не… Се огласи и музичкиот новинар, музичар...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

ИГОР ЏАМБАЗОВ: Секој од нас си имал барем една Силвана (Арменулиќ) во својот живот…

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

РАДМИЛО АРМЕНУЛИЌ СЕ ОГЛАСИ ЗА ФИЛМОТ „ТОМА“: Силвана е претставена како лесна жена

Еспресо
Филмот „Тома“ беше емитуван на телевизиските екрани на првиот ден од новата година. Тој доживеа огромна популарност кога се прикажуваше во кино салите и фасцинацијата...