10.8 C
Скопје
06:17 - 23 мај, 2024

Ознака : тарантино

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Тарантино го највави својот последен филм „Филмски критичар“: „Режисерите губат контакт со својата публика како што стареат“

Еспресо
Квентин Тарантино, еден од највлијателните режисери во Холивуд, се подготвува да го режира својот последен филм. Сценариото, наречено „Филмски критичар“, е сместено во доцните 1970-ти...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на 56 години го доби првото дете,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Мистерија од спотот на Фил Колинс: Многумина се прашуваат дали во него се појавува и славниот режисер?

Еспресо
Љубителите на ликот и делото на познатиот британски музичар Фил Колинс, сигурно го слушнале неговиот голем хит „Sussudio“, кој се појави во јануари 1985 година....
Филм и ТВ

Џон Траволта воочи историска грешка во новиот филм на Тарантино!

Слободен Печат
Џон Траволта и Квентин Тарантино секогаш ќе бидат поврзани со филмот „Pulp Fiction“ од 1994 година, кој за Тарантино беше пат до светскиот успех, а...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Актерот од „Сопранови“ пронајден мртов, покрај него имало и бел прав (ВИДЕО)

Igor
Актерот Брајан Тарантино, кој домашните гледачи го знаат по улогата во серијата „Сопранови“, но и од серијата „Девојките на Гилмор“, е пронајден мртов, пренесува американскиот...
ЛајфстајлСцена

Тарантино и сопругата Даниела го очекуваат првото дете

Igor
Режисерот Квентин Тарантино и неговата сопруга Даниела, кои се венчаа на скромна церемонија минатата година, го очекуваат нивното прво дете. Филммејкерот има 56 години, а...
ЛајфстајлСцена

Леонардо на снимањето на „Once Upon A Time In Hollywood” имал сосема неочекувани барања

Igor
Небичните барања на актерите за време на снимањето не се никаква новост, но Леонардо Ди Каприо имал едно сосема неочекувано на снимањето на филмот на...