14.8 C
Скопје
11:31 - 20 април, 2024

(Фото) Моника Левински на голема врата се врати на сцената: Никогаш не изгледала подобро

Моника Левински на целиот свет му беше позната како љубовница на тогашниот американски претседател Бил Клинтон, а сега стана заштитно лице на модниот бренд Reformation.

Причините поради кои оваа 50-годишна активистка зачекори во светот на модата се, погодувате, политички – да ги поттикне жените да учествуваат на претседателските избори што годинава ќе се одржат во САД.

„Моника Левински ја врати својата моќ и ги охрабрува луѓето да гласаат и тоа на модерен начин“, објави списанието Пипл.

Поранешната практикантка во Белата куќа, сега активистка, се приклучи на кампањата на брендот Reformation наречена „Ти ја имаш моќта“, со цел да ја подигне свеста за важноста да се излезе на претстојните претседателски избори.

„Гласањето е начин да се слушне нашиот глас и тоа е најмоќниот аспект на демократијата“, рече Левински.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Reformation (@reformation)

Таа додаде дека учеството на изборите е секогаш важно, но дека влогот е особено голем оваа година, кога „фрустрацијата и апатијата на гласачите се закануваат значително да влијаат на исходот од изборите“.

Слични објави

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо

(Фото) Која е жената со генијален ум која го контролира секој потег на Тејлор Свифт: Не се одвојува од неа и нема свој живот, но затоа има милиони

еспресо

(Фото) Ќерката на Том Круз наполни 18 години: Од него ни трага ни глас, дури ни на роденденот на Сури

еспресо
Се вчитува....