20.8 C
Скопје
18:33 - 30 мај, 2024

Ознака : доби

БалканСлајдерСцена

Колинда стана актерка – Поранешната претседателка доби улога во хрватската хит серија

Еспресо
Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ се проба и во улогата на актерка, откако беше повикана да гостува во популарната хумористична серија „Дар мар“ која...
БалканСлајдерСцена

Владо Георгиев доби 10-годишна забрана за влез во Црна Гора

Еспресо
Управата на полицијата во Херцег Нови му го забрани влезот во Црна Гора на пејачот Владо Георгиев до 2030 година, соопшти адвокатската канцеларија Томановиќ, која...
СветСлајдерСцена

Берни Еклстон доби син на 90 години: Ни пристигна Ејс…

Еспресо
Парот се познаваше неколку години претходно пред да се „сплетка“. На почетокот биле само добри пријатели, а нивниот однос, како што тврдат, бил чисто професионален....
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Би-Би-Си поради нивниот настап досега доби 119 поплаки – „Што е следно, порнографија?“ (ВИДЕО)

Еспресо
Американската група „The Pussycat Dolls“ на крајот на февруари настапи во емисија на каналот Би-Би-Си 1, а нивниот настап се уште предизвикува бурни реакции кај...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

По судењето со Карлеуша, Цеца доби подарок! Ова не го очекуваше! (ФОТО)

Еспресо
Јелена Карлеуша и Светлана Цеца Ражнатовиќ се сретнаа денес по долго време во Вториот основен суд во Белград. Кога судењето се заврши, тие си заминаа...
Филм и ТВ

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Еспресо
Огромниот успех и големата славата како дете-актер Меколи Калкин скапо го плати – потпадна на зависност од хероин, дрога на која наводно го потрошил најголемиот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Еспресо
За животот на легендарниот музичар е снимен филмот „Bohemian Rhapsody“… Улицата во лондонското преградие каде Фреди Меркјури живеел како тинејџер го доби името „Freddie Mercury...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Еспресо
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на 56 години го доби првото дете,...
Секојдневие

Јапонскиот милијардер доби огромна понуда – 20 илјади жени сакаат да одат со него на Месечината!

Еспресо
Откако јапонскиот милијардер Јусаку Маезава одлучи да објави оглас во кој бара жена за заедничко патување на Месечината, пристигнале над 20 илјади пријави. Маезава ќе...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Новата фотка на Џенифер Анистон доби пет милиони лајкови – Погледнете ја и вие (ФОТО)

Еспресо
Џенифер Анистон, која неодамна отвори профил на Инстаграм, не престанува да ги воодушевува фановите со своите објави. Славната актерка тоа повторно го направи обајвувајќи фотографија...