28.4 C
Скопје
16:43 - 25 јуни, 2024

Ознака : дваесет

Секојдневие

Јапонскиот милијардер доби огромна понуда – 20 илјади жени сакаат да одат со него на Месечината!

Еспресо
Откако јапонскиот милијардер Јусаку Маезава одлучи да објави оглас во кој бара жена за заедничко патување на Месечината, пристигнале над 20 илјади пријави. Маезава ќе...
ЛајфстајлСцена

Драстични промени кај омилените холивудски ѕвезди: Еве како изгледале на 20 години (ФОТО)

Igor
Никој не може да го избегне влијанието на времето, бидејќи времето влијае на сите околу нас, а и на нас самите. Како што времето е...
ЛајфстајлСцена

ИЗБИРА САМО УБАВИЦИ: Поранешниот сопруг на ЏЕЈ ЛО ужива со 20 години помладата девојка (ФОТО)

Igor
Во медиумите речиси секојдневно можемо да прочитаме за познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез, за нејзината љубов со Алекс Родригез и плановите за венчавката. Но,...
Дестинации и Дегустации

Супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Igor
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
ЛајфстајлСцена

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Igor
Еден од најпознатите парови на светот Викторија и Дејвид Бекам денес слават 20 години од бракот. Еден на друг, годините поминати заедно си ги честитаа...
Дестинации и Дегустации

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Igor
Ви претставуваме рецепт за лесен летен оброк чија подготовка нема да ви одземе многу време, подгответе ги овие такоси. Еве што се ви е потребно...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

БОЛКАТА НЕ СЕ НАМАЛИЛА НИТУ ПО 20 ГОДИНИ: Цеца по смртта на Аркан не стапнува на ова место (ФОТО)

Igor
Светлана Цеца Ражнатовиќ во една своја исповед се присетила на кобниот јануари далечната 2000 година, па признала дека оттогаш никогаш не влегла во хотелот каде...
Секојдневие

Жолт индиски пилинг од куркума кој ја чисти кожата за само 20 минути

Igor
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Здрави навики

И покажала на мајка и како со помош на шминка да изгледа 20 години помладо, а резултaтите ја оставиле без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Кога станува збор за убавината, таа секогаш е прва во очите на набљудувачот, а шминката може само да ја нагласи. Стефани Ланг, австралиската бјути блогерка,...