4.8 C
Скопје
22:35 - 18 април, 2024

Ознака : години

ЛајфстајлСлајдерСтил

НАПРАВЕНА E ОД САМО 2 СОСТОЈКИ, А ЈА ЗАТЕГНУВА КОЖАТА ПОДОБРО ОД БОТОКС: Ако имате над 40 години, мора да ја пробате оваа маска!

М.Р.
Оваа домашна маска длабоко ја храни кожата и ја враќа нејзината еластичност. Ако редовно ја користите оваа маска, ќе забележите значителни резултати и промени во...
СветСлајдерСцена

СИТЕ ПОЛУДЕА ПО МИЛАНОНА: 68-годишна корејска инфлуенсерка ве учи за убавината на годините

еспресо
Џанг Мјунг Сук е меѓу најпознатите инфлуенсери во Јужна Кореја. Моден експерт, таа има работено интензивно во светот на модата низ светот и во Европа,...
СветСлајдерСцена

Каква тајна Кејт Мидлтон и принцот Вилијам со години кријат од својот првороден син – принцот Џорџ?

Еспресо
Познатите родители едвај го очекуваат вистинскиот момент кога ќе можат да му ги соопштат овие важни вести…Принцот Вилијам (38) и Кејт Мидлтон (38) на 22...
СветСлајдерСцена

Заводникот Џерард Батлер повторно слободен – По шест години врска раскина со девојката

Еспресо
Никој не се надеваше на ова… Холивудскиот актер Џерард Батлер и неговата девојка Морган Браун наводно раскинале, по шестгодишна врска, а оваа вест шокираше многумина....
СветСлајдерСцена

Три години по смртта – Вдовицата на Хју Хефнер ужива со новото момче

Еспресо
Вдовицата на Хју Хефнер, Кристал Харис, конечно повторно ја пронајде љубовта, три години по смртта на нејзиниот сопруг, легендата на „Плејбој“, со новото момче по...
СветСлајдерСцена

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Еспресо
Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од...
СветСлајдерСцена

Мистерија стара 36 години: Познатата пејачка со децении крие дека има ќерка?

Еспресо
На нејзините фанови им е познато дека познатата поп ѕвезда го загубила детето во далечната 1984 година, но нејзиниот поранешен сопруг тврди дека тоа не...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Таа е најскромна во кралството – Британската војвотка Кејт Мидлтон осум години носи еден ист фустан! (ФОТО)

Еспресо
Војвотката од Кембриџ по којзнае кој пат е сликана во својот син омилен фустан од дизајнерката Стела Мекартни. Имено, Кејт Мидлтон, се појавила на јавен...
Секојдневие

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо
Шестгодишен Израелец во текот на излетот со неговите родители на југот на Израел пронашол 3.500 години стара глинена плоча, која археолозите ја сметаат за уникатна....
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Славни холивудски парови кои докажуваат дека љубовта не познава години! (ФОТО)

Ивана Стамевска
Ричард Гир и Алехандра Силва Ричард и Алехандра беа во брак со други личности кога нивната врска започна во 2014 година. Нивната врска не била...