25.8 C
Скопје
18:26 - 25 јуни, 2024

Ознака : нова

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Нова услуга: Мобилизација на меки ткива со помош на инструменти

Блаже Арсов, дипломиран физиотерапевт
Нова услуга во амбулантата за физиотерапија при Клиника „Жан Мкитерв“ – ERGON IASTM. Станува збор за мануелна техника при која се употребуваат специјални алатки со...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(ВИДЕО) Слушнете ја новата верзија на IN CORPORE SANO на КОНСТРАКТА: Ја освои Европа!

Еспресо
Србија на годинешното издание на песна за Евровизија ќе ја претставува Ана Ѓуриќ Констракта, а тукушто излезе новата акустична верзија на Ин корпоре сано. На...
АстроВи препорачуваме на СПМала астро школаСлајдер

МАГИЧЕН РИТУАЛ НА ПОЧЕТОК НА НОЕМВРИ: Како да ја искористите младата Месечина за да ви се остварат желбите?

Фата Моргана
Издигнувајќи се на небото на 4 ноември, младата месечина во ноември 2021 година не носи директно во срцето на сезоната на Скорпија и во длабочините...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: Имате уште малку време – 7 празнични филмови кои треба да ги погледнете пред Нова година

Еспресо
Новогодишните и божиќните празници секоја година се одлична прилика заедно со семејството да поминете квалитетно време. Топлото чоколадо и разменувањето на впечатоците за годината која...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Дали шокантната фризура на принцезата Шарлин е последица на нова кралска афера?

Еспресо
Познатата дизајнерка Коко Шанел изјави во една прилика дека жената која ја крати својата коса сака промена во животот. Изгледа дека тоа е точно кога...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: После долгата пауза, Ед Ширан повторно се враќа – Слушнете ја „Afterglow“

Еспресо
Повеќепати наградуваниот композитор, текстописец и пејач Ед Ширан вчера ја објави својата нова песна под називот „Afterglow“. Оваа песна е неговиот празничен подарок за сите...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Еминем ги изненади фановите со нова музика

Еспресо
Раперот Еминем повторно ги изненади своите фанови со објавувањето на новi материјали. Oвој пат тој им претстави 16 нови песни од албумот „Music to Get...
СветСлајдерСцена

ФОТО: Сопругата на принцот Алберт има нова фризура – Принцезата Шарлин избрчи дел од главата

Еспресо
Принцезата Шарлин, сопругата на принцот Алберт од Монако реши да го промени имиџот. Поточно, својата фризура, па направи навистина смели потези кога станува збор за...
СлајдерФилм и ТВ

Доколку од заразите не ви е преку глава, пристигнува нова серија за Бубонската чума

Еспресо
Оваа болест буквално го покосила Лондон во 17-от век…Авторот на популарната серија „Викинзи“, Мајкл Хирст, се здружи со ТВ каналот „History“ со цел да ја...
СветСлајдерСцена

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Еспресо
Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од...