Tag : џорџ

Свет Слајдер Сцена

Каква тајна Кејт Мидлтон и принцот Вилијам со години кријат од својот првороден син – принцот Џорџ?

Еспресо
Познатите родители едвај го очекуваат вистинскиот момент кога ќе можат да му ги соопштат овие важни вести…Принцот Вилијам (38) и Кејт Мидлтон (38) на 22...
Свет Слајдер Сцена

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Еспресо
Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од...
Живот

Свадба меѓу демонстранти: Пар се венчаше на протестите во Филаделфија (ФОТО)

Еспресо
На улиците на Филаделфија за време на викендот излегоа илјадници демостранти, меѓу кои и младиот пар кој се венчаше среде протестот. Кери Ен и Мајкл...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кејт Мидлтон посакувала друго име за синот Џорџ, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Еспресо
Кејт Мидлтон, сопругата на британскиот принц Вилијам, кој еден ден би требало да стане и крал, во 2013 година го роди нивното прво дете, принцот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо
Идниот британски крал, малечкиот принц Џорџ и неговата сестричка принцезата Шарлот учат во училиштето „Thomas’s Battersea“ во Лондон. Иако малечкиот Џорџ е трет, а неговата...
Uncategorized

Џорџ Клуни ја изневерува сопругата?

Слободен печат
Веќе неколку месеци се пишува за проблемите во бракот на познатиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал. Имено како што пренесуваат странските медиуми, несогласувања...
Лајфстајл Сцена

Џорџ и Амал Клуни повторно чекаат близнаци?

Igor
По гласините за проблемите во бракот на Џорџ и Амал Клуни, во јавноста пристигна многу убава вест – според пишувањето на странските медиуми, парот повторно...
Лајфстајл Сцена

Поранешниот дечко на починатиот Џорџ Мајкл му ја искршил вилата вредна неколку милиони (ВИДЕО)

Igor
Фади Фаваз, поранешниот дечко на Џорџ Мајкл е уапсен поради наводно кршење на лондонската вила на починатиот пејач во која тој живее од неговата смрт,...
Сцена

Нејзината едноставност остава без здив: Само жена со стил може да се појави вака облечена (ФОТО)

Igor
Џорџ Клуни ја одведе сопругата Амал на романтично патување во Венеција, а адвокатката за човекови права и овој пат стави акцент на модата. Амал (41)...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Прилика која не се пропушта: ЏОРЏ и АМАЛ ги канат фановите во својата СЕМЕЈНА ВИЛА – еве како до нивниот дом!

Igor
Најголемите обожаватели на брачниот пар можат да освојат ручек со Џорџ и Амал Клуни на езерото Комо во Италија. Славниот актер и прекрасната адвокатка ќе...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian