25.8 C
Скопје
10:04 - 24 јуни, 2024

Ознака : кавги

АстроСлајдерХороскоп

На тест на судбината: Три знаци од Зодијакот ќе бидат принудени да се борат за своето место во јуни

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои судбината ќе ги тестира за нивната сила и колку можат да издржат (и дали можат?) во јуни 2023...
АстроСлајдерХороскоп

Два хороскопски знаци ризикуваат да си го уништат животот овие денови: Кој нема да има среќа

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници нема да напредуваат на љубовниот фронт до крајот на тековната недела, односно до 21 мај. Станува збор...
АстроСлајдерХороскоп

Стиснете заби: Два хороскопски знаци ризикуваат многу да загубат оваа недела

Еспресо
Астролозите именуваа два знаци на Зодијакот кои ќе имаат навистина неповолна недела. Претставниците на едниот знак ќе дојдат до работ да си го загубат работното...
АстроСлајдерХороскоп

Ураган од проблеми: На два хороскопски знаци ќе им тргне наопаку во следната недела

Ј.К.Д
Веќе со почетокот на следната недела животот на два хороскопски знаци може да биде речиси уништен. Ги очекува ураган од проблеми, кавги и загуби. Кој...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе заплачат од мака: За три хороскопски знаци, февруари ќе се претвори во катастрофа

Еспресо
Астролозите наведоа три знаци од Зодијакот кои ќе плачат во февруари 2023 година поради сите проблеми што ќе ги снајдат. Нема да им биде лесно,...
ЗдравјеСемејствоСлајдер

ИМАЈТЕ НА УМ: Не се расправајте пред децата, тоа може да има трајни последици

И. Т.
Колку и години да има детето, кога родителите се расправаат пред него, тоа многу влијае на неговото ментално здравје. Не само што доживува различни негативни...
Секојдневие

Може ли вашиот брак да го преживее коронавирусот?

Еспресо
Дури и оние кои имаат среќен и стабилен брак, можат да дојдат во проблеми во текот на самоизолацијата поради тоа што постојано се затворени во...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Хороскоп за 21 февруари – Овните ќе имаат кавги на работа, Девиците ќе делуват иритирачки на околината

Еспресо
Овен Во деловното опкружување ќе постојат мали кавги кои ќе ви ја намалат концентрацијата. Немојте да го повишувате тонот, доколку нешто не ви се допаѓа...
Uncategorized

Џорџ Клуни ја изневерува сопругата?

Слободен печат
Веќе неколку месеци се пишува за проблемите во бракот на познатиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал. Имено како што пренесуваат странските медиуми, несогласувања...
Лајфстајл

Како да ги избегнете постојаните кавги со партнерот? Еве како…

Igor
Во секоја, па дури и во совршената врска, можат да се случат расправии и кавги помеѓу партнерите. Но, постојат начини за тие да бидат надминати...