Ознака : ментално здравје

Здрави навики Слајдер

Која е разликата помеѓу паника и анксиозност?

Еспресо
Термините „панични напади“ и „анксиозни напади“ иако често се користат наизменично, тие не се исти. Во дијагностичкиот и статистичкиот прирачник за ментални нарушувања постои дефиниција...
Здрави навики Слајдер

Работа од дома: Дали носењето пижами може да влијае на продуктивноста?

Еспресо
Здравиот разум и искуството ни кажуваат дека облеката што ја носиме влијае на нашиот начин на размислување. Без разлика дали станува збор за професионален готвач...
Секојдневие

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

Еспресо
Постојат се повеќе докази природата, без разлика дали станува збор за градинарство во домашни услови, прошетка во планина, слушањето на птиците во парк има позитивно...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Бритни ја загуби битката: Судот го одби нејзиното барање

Васко Спасоски
Американскиот суд го одби барањето на Бритни Спирс нејзиниот татко да се отстрани од позицијата нејзин старател. Џејми Спирс е законски старател на својата ќерка...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бијонсе донира 6 милиони долари за организациите кои се занимаваат со ментално здравје за време на коронавирусот

Еспресо
Американската пејачка Бијонсе вчера најави дека ќе донира 6 милиони долари за поддршка на организациите кои се често заборавени за време на коронавирусот, а тоа...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Бритни Спирс повторно бремена? Сем Асгар загрижен за нејзиното ментално здравје

Еспресо
Поп принцезата, 38-годишната Бритни Спирс, наводно е повторно бремена и го очекува своето трето дете, кое ќе и биде прво со Сем Асгар, 26-годишниот фитнес...
Секојдневие

Како да го заштитите менталното здравје во време на пандемија од коронавирус?

Еспресо
Коронавирусот го промени светот откако настана пандемијата и секако влијае на начинот на размислување на светската популација. Дека се работи за сериозна ситуација, сведочи и...
Uncategorized

Тажни фотографии од Бритни Спирс! Пејачката фатена како излегува од болница, а само да видите како е облечена! (ФОТО)

Слободен печат
Славната Бритни Спирс (38) веќе 12 години води борба со своето ментално здравје, а дека и понатаму не е се во ред покажуваат и новите...
Секојдневие

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Igor
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Здравје

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 4 сигнали дека веќе анксиозноста зема силен замав

Igor
Анксиозноста е чувство на интензивен страв, грижа или преголема загриженост за нешто што е во ваша контрола или надвор од неа. Сосема е нормално одвреме-навреме...