7.8 C
Скопје
01:56 - 20 мај, 2022

Ознака : несоница

Здравје Истражувања Слајдер

НАВИКА КОЈА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ЗАСПИЕТЕ СЕКОЈА НОЌ СО ЛЕСНОТИЈА: Потребна ви е само една тетратка

М.Р.
Ако страдате од несоница, постои еден лесен метод што може да ви овозможи мирен и квалитетен сон, а тоа е пишување дневник пред спиење. Не...
Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ИМАТЕ НЕСОНИЦА И НЕГАТИВНИ МИСЛИ? Пробајте со ОВАА билка, смирува и ослободува од „лоши“ мисли

Еспресо
Поради убавата миризба се употребува и во козметичките производи, но одлична е како природен лек против депресија, несоница и анксиозност. Лавандата на различни начини се...
Здрави навики Здравје Слајдер

ТРИ СКРИЕНИ ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕМАТЕ РАМЕН СТОМАК: Зошто сте склони на дебелеење?

Еспресо
Рамниот стомак е сон на секоја жена, но некогаш и покрај диетите и вежбањата, до ваков стомак тешко се доаѓа. Проверете ги трите скриени причини...
Здрави навики Здравје Истражувања Слајдер

ВЕ МАЧИ НЕСОНИЦА И ЧЕСТО МОКРИТЕ НАВЕЧЕР: Кафето не е виновно туку овој додаток во вечерата!

М.Р.
Ако се вртите во креветот со часови и се обидувате да заспиете, а причината не е ниту кофеинот, ниту грижите што ве вознемируваат, експертите велат...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер Сцена

НЕ Е КОФЕИНОТ: Оваа намирница е виновна за вашата несоница

М.Р.
Ако се вртите во креветот со часови и се обидувате да заспиете, а причината не е ниту кофеинот, ниту грижите што ве вознемируваат, експертите велат...
Здрави навики Здравје Слајдер

СТРАДАТЕ ОД НЕСОНИЦА?! Лекот вреди „5 пари“

М.Р.
Рузмаринот (Rosmarinus officinalis) е извор на благотворното етерично масло, во чиј состав влегува камфор, цинеол, пинен. Освен тоа, содржи и горки материи, холин, танин, смола…...
Ви Препорачуваме Здравје Слајдер

НЕ МОЖЕТЕ ДА ЗАСПИЕТЕ, А ТРЕБА ДА СТАНЕТЕ РАНО? Испробајте го ова

М. С.
Промената на температурите предизвикува главоболка, особено за метеопатите. Непријатните симптоми при промена на времето можат да бидат различни, а несоницата, барем десетина пати во животот,...