7.8 C
Скопје
02:08 - 20 мај, 2022

Ознака : сон

Ви Препорачуваме Здравје Истражувања Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ШТО ЗНАЧИ АКО СОНУВАТЕ ДЕКА ЛЕТАТЕ? Фасцинантни толкувања на психолозите

Еспресо
Често се случува да сонуваме дека летаме. Тоа е сон што веќе го проучувале и Фројд и Јунг, сон кој води кон различни фасцинатни толкувања....
Ви Препорачуваме Интима Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ШТО ЗНАЧИ ДА ГО СОНУВАТЕ БИВШИОТ ПАРТНЕР/КА? Психолозите даваат детални објаснувања што ви треба и што ве мачи

Еспресо
По прекинувањето на врската која ни значела, без разлика кога се случила – дали разделбата е „свежа“ или од поодамна, чести се соништата во кои...
Ви Препорачуваме Здравје Истражувања Слајдер Сцена

Научниците откриваат: ПАРАЛИЗАТА ВО СОН Е многу непријатно искуство, а овие совети би можеле да ви помогнат да ја избегнете

Еспресо
Симптомите се различни кај различни луѓе, но најчестиот симптом е дека не можете да се движите иако сте будни. Некои луѓе може да доживеат отежнато...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

САЊА ЃОРЃЕВА- Dr. Goodnight СОВЕТУВА: Техники кои помагаат за брзо заспивање и водат до квалитетен сон

Кате Божиновска
Спиењето е една од најфундаменталните и најосновни потреби на човекот. Ако човек не спие доволно, почнуваат да се случуваат ужасни работи со неговиот ум и...
Здрави навики Здравје Истражувања Слајдер

ВЕ МАЧИ НЕСОНИЦА И ЧЕСТО МОКРИТЕ НАВЕЧЕР: Кафето не е виновно туку овој додаток во вечерата!

М.Р.
Ако се вртите во креветот со часови и се обидувате да заспиете, а причината не е ниту кофеинот, ниту грижите што ве вознемируваат, експертите велат...
Интима Лајфстајл Слајдер

ТОЛКУВАЊЕ: Зошто го сонувате бившиот?

Еспресо
Тешки се утрата кога ќе отворите очи и во секундата ќе ви текне дека сте го сонувале бившиот партнер. Таков настан предизвикува љубопитност, а со...
Секојдневие Слајдер

ШТО СОНУВАВТЕ ДЕНЕС? Експертите имаат одговор и за најбизарните сценарија додека спиеме

М.Р.
Соништата често се одраз на нашата потсвест, но често се прашуваме зошто нешто сме сонувале некој необиен сон. Од сонување дека трчаме голи до борба...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ПЕРО АНТИЌ НА КИНО СО СВОЈАТА ДРУЖИНА: Некој гледа филм, а некој повторно спие!

М.Р.
Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија како и поранешен кошаркар и член на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ со своите бројни фанови на социјалните...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) РЕАЛНОСТ ИЛИ ФАНТАЗИЈА? Штипнете нè, го соневме ли дворот на Ферка или навистина постои? Да, постои оваа убавина!

Ј.К.Д
Денес разговараме со Ферка Исмаиловска, пензионерка, завршила средно економско училиште генерација 63/ 64 година, а работела како финансов книговодител. Што се однесува до занимацијата со цвеќињата,...
Здрави навики Здравје Слајдер

НЕПРОСПИЕНА НОЌ: Еве како да го преживеете следниот ден

М.Р.
Само една непроспиена ноќ е доволна за целосно да ги намали продуктивноста и менталните способности. Иако ви се чини дека ќе полудите, добра вест е...