22.8 C
Скопје
17:10 - 30 мај, 2024

Ознака : сон

UncategorizedАстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Вистински среќници: На три хороскопски знаци ќе им се исполнат соништата во февруари

Еспресо
Месецов ветува дека ќе биде богат со настани за секој претставник на зодијачкиот круг, но три од нив ќе имаат двојно, па дури и тројно...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Драстична промена: На два хороскопски знаци ќе им се исполни сонот до крајот на неделата

Еспресо
Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кои ќе имаат голема среќа во наредните денови. Ќе ја фатат среќата за опашка и ќе можат да ги...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Зошто некои луѓе умираат во сон? Лекарите даваат детално објаснување што се случува и зошто

Еспресо
Зошто некои луѓе умираат во сон? Еминентни лекари ги објаснија најчестите причини и објаснија дали може да се спречи ноќната смрт. Постојат многу причини зошто...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Сонувам за идеално семејство“: Метју Пери умре сам, „сонувајќи да се ожени и да има деца“

Еспресо
Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит ТВ серијата „Пријатели“, почина на 54-годишна возраст. Актерот бил осамен и копнеел по сопруга и...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Од среќа ќе останат без зборови: Два хороскопски знаци ќе го исполнат најголемиот сон

Еспресо
Новата недела ќе донесе многу неочекувано изненадување само на два хороскопски знаци. Астролозите веруваат дека ќе успеат да го остварат својот најголем сон, толку долго...
АстроСлајдерХороскоп

До крај на февруари: На три хороскопски знаци ќе им се оствари сонот

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, кои во февруари 2023 година можат да ги остварат својот сон. Ова ќе им донесе многу добро расположение и...
ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што можат да ви откријат соништата ноќта меѓу 29 и 30 ноември: Вечерва тие се пророчки

Еспресо
Станува збор за 7-ми лунарен ден. Почнува на 29 ноември во 11:44 часот, а ќе заврши на 30 ноември во 11:57 часот. Соништата сонувани во...
Дестинации и Дегустации

Една шолја пред спиење: Зошто чајот не треба да се подготвува со зовриена вода?

М.Р.
Професионалниот дегустатор на храна и пијалоци, Мартин Исарк за магазинот „The Sun“ изјавил никогаш не треба да користиме зовриена вода кога подготвуваме чај. „Време е да...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневие

Колку долго можеме да издржиме без сон?

М.Р.
Мислите дека не спиете доволно? Теоретски, телото може да издржи одреден период без сон. Светскиот рекорд е 11 дена и 25 минути. Но, тоа не...
Здрави навикиЗдравје

Практикувајте да спиете на оваа страна од телото за добро здравје: Поздраво срце и подобрена циркулација

М. Р.
Едвај чекате да се испружите на кревет, па не ни помислувате дали е важно на која страна ќе спиете. Меѓутоа, дали спиеме левата или десната...