18.8 C
Скопје
21:19 - 15 април, 2024

Ознака : спиење

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Менаџерка на Твитер спие во канцеларија за да ги преживеа отпуштањата на Маск, но по која цена?

Еспресо
Крафорд е директор за управување со производи на Твитер, а нејзината фотографија споделена на социјалните мрежи стана една од појдовните точки за критикување на новиот...
СекојдневиеСлајдер

Во положбата во која спиете се огледува вашиот карактер и душевната состојба

Еспресо
Личноста и спиењето: Карактерот го покажува и положбата во која спиете Многу експерти тврдат дека токму во сонот се огледува карактерот и душевната состојба на...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневие

Колку долго можеме да издржиме без сон?

М.Р.
Мислите дека не спиете доволно? Теоретски, телото може да издржи одреден период без сон. Светскиот рекорд е 11 дена и 25 минути. Но, тоа не...
Здрави навикиЗдравје

Практикувајте да спиете на оваа страна од телото за добро здравје: Поздраво срце и подобрена циркулација

М. Р.
Едвај чекате да се испружите на кревет, па не ни помислувате дали е важно на која страна ќе спиете. Меѓутоа, дали спиеме левата или десната...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиСлајдер

Ве излудува што секоја вечер се будите во исто време? Еве зошто тоа се случува и како да го избегнете

Еспресо
Според истражувањето направено од „Филипс Хелткеар“, 67 отсто од возрасните луѓе тврдат дека се будат барем еднаш во текот на ноќта. -Сите се будат кратко...
ЗдравјеИстражувањаСлајдер

НАВИКА КОЈА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ЗАСПИЕТЕ СЕКОЈА НОЌ СО ЛЕСНОТИЈА: Потребна ви е само една тетратка

М.Р.
Ако страдате од несоница, постои еден лесен метод што може да ви овозможи мирен и квалитетен сон, а тоа е пишување дневник пред спиење. Не...
Ви ПрепорачувамеСекојдневиеСлајдер

Спиењето го открива карактерот: На десна страна спијат добродушните и веселите, луѓето отворени за нови познанства

Еспресо
Научниците тврдат дека токму во сонот се огледува карактерот и душевната состојба на човекот. Оној кој многу спие се плаши од животот. Се повлекува во...
Здрави навикиЗдравје

Ако имате проблеми со спиењето, во спалната соба најдете место за некое од овие растенија

Еспресо
Доколку имате проблем со спиењето и сакате да го подобрите квалитетот на сонот, во спалната соба треба да пронајдете простор за растенија како лаванда, бршлен,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

УБАВ/A НА МАЈКА: Овие две работи децата ги наследуваат само од мајките

М.Р
Во животот на едно дете мајката има огромнна улога, па така од неа се наследуваат специфични карактеристики и квалитети. Без разлика на тоа дали личите...
СекојдневиеСлајдер

ШТО СОНУВАВТЕ ДЕНЕС? Експертите имаат одговор и за најбизарните сценарија додека спиеме

М.Р.
Соништата често се одраз на нашата потсвест, но често се прашуваме зошто нешто сме сонувале некој необиен сон. Од сонување дека трчаме голи до борба...