Tag : слободно време

Лајфстајл Слајдер Слободно Време

Како изгледа шопингот од перспективата на мажите (ФОТО)

Еспресо
Сите знаеме дека мажите не уживаат кога станува збор за пазарењето со нивните сопруги или девојки. Но зошто? Најверојатно бидејќи часовите ќе ги поминат на...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Владата на Нов Зеланд со интересна кампања: Како би реагирале доколку ѕвездите на филмовите за возрасни ви се појават на врата наутро? (ВИДЕО)

Еспресо
Невообичаениот промотивен спот на владата од Нов Зеланд, со кој се пропагира заштита за децата на интернет досега е прегледан повеќе од 10 милиони пати....
Ви Препорачуваме Жена Слободно Време

Особини со кои зрачат привлечните жени!

Еспресо
Привлечните жени се природни, отворени и немаат комплекси. Многумина веруваат дека привлечноста важи од надворешниот изглед, но не е така. Дамите кои како магнет ги...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Денес е меѓународен ден на јогата!

Во светот денес се одбележува Меѓународниот ден на јогата, кој го започнале UN во 2015 година, а оваа година ќе помине во светло на пандемијата...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

165 илјади воодушевени луѓе: Видеото во кое овие луѓе дознаваат дека ќе добијат внуче е вистински хит (ВИДЕО)

Еспресо
Жена по име Грејс Торес одлучила на забаван начин да им соопшти на своите родители дека е бремена. Имено, им ставила слушалки за да не...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Јули е месецот кој носи „џебови полни пари“: Магичен месец во кој сами можете да ја привлечете енергијата на богатството

Еспресо
Зошто јули 2020 година е месецот на богатството и изобилството и зошто се верува дека носи „џебови полни пари“? Во месец јули 2020 година имаме...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Што можете да направите од една обична картонска кутија – 59 неверојатно креативни идеи! (ВИДЕО)

Еспресо
Сите во домот имаме барем една картонска кутија која не ни служи за ништо, туку ја чуваме во случај да не ни затреба за нешто....
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Постојат најмалку 56 начини: Еве за што се во домот можете да ги употребите пластичните шишиња (ВИДЕО)

Еспресо
Завртете го шишето исечете го и ќе добиете инка, направете си сами цедалка, направете држач за телефонот од капачето или пак од еден дел од...
Ви Препорачуваме Кино Лајфстајл Слободно Време

Немате идеја што да гледате? Ова се 10-те моментално најпопуларни серии на Нетфликс (ВИДЕО)

Еспресо
„13 Reasons Why“ е најпопуларната серија оваа недела на Нетфликс, судејќи според службеното рангирање на стриминг сервисот. Серијата воедно е и најпопуларното нешто од се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Несекојдневно пријателство: На овој човек хиената му е најдобар пријател (ВИДЕО)

Еспресо
Кој би рекол дека хиените можат да чувствуваат ваква љубов кон луѓето?! Хиените се познати како крволочни ѕверки кои кај многумина предизвикуваат страв и несигурност....