Како би изгледале познатите личности доколку се „обични“ луѓе без гламурот? (ФОТО)

Секогаш шик и елегантни, витки и младолики без разлика на годините – така ни изгледаат ѕвездите на црвениот тепих, на своите настапи, во филмовите и сериите. Знаеме дека во тој изглед се вложени многу пари за најдобрата козметика, понекогаш и некоја естетска корекција, приватен тренер, а тоа што го носат се дела на најпознатите дизајнери.

Како би изгледале денес без сето тоа во своите 50-ти, со некоја „обична“ работа како автомеханичар или домаќинки? Со таа идеја си поигра еден уметник од Њујорк, Дени Еванс, а својот проект го нарече „Planet Hiltron“. Со помош на фотошоп тој ги „среди“ познатите личности, за тие да изгледаат како да ги стигнале годините и имале поскромни животи. Не само што им додаде брчки, тој си поигра и со нивниот имиџ.  Познатите ги гледаме со демоде фризури, неколку килограми вишок, скромна облека, лоша шминка, малку запуштени…

1. Џони Деп

View this post on Instagram

Johnny Depp #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

2. Сара Џесика Паркер

View this post on Instagram

Sarah Jessica Parker #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

3. Гвинет Палтроу

View this post on Instagram

Gwyneth Paltrow #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

4. Бијонсе и Џеј Зи

View this post on Instagram

Beyoncé and JayZ #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

5. Мајли Сајрус

View this post on Instagram

Miley Cyrus #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

6. Џенифер Анистон

View this post on Instagram

Jennifer Aniston #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

7. Дејвид и Викторија Бекам

View this post on Instagram

David And Victoria Beckham #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

8. Никол Ричи

View this post on Instagram

Nicole Richie #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

9. Том Круз

View this post on Instagram

Tom Cruise #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

10. Никол Кидман

View this post on Instagram

Nicole Kidman #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

11. Скарлет Јохансен

View this post on Instagram

Scarlett Johansson #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

12. Бред Пит и Анџелина Џоли

View this post on Instagram

Brad Pitt and Angelina Jolie #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

Слични објави

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

АКТИВИСТКА СЕ СОБИРА ПАРИ НА „ONLYFANS“: Ќе донира 75% од својата заработка за борба против климатските промени

И. Т.

ПОСЛЕДНИОТ БРОЈ ВО ГОДИНАТА НА РАЃАЊЕ ЈА ОДРЕДУВА СУДБИНАТА: Кој елемент доминира според кинескиот календар?

Еспресо

ГОСПОДАР НА ОПТИЧКИТЕ ИЛУЗИИ: Лукас Луцеа прави вистински ремек дела!

И. Т.

(ВИДЕО+ФОТО) СИЈАМСКИ БЛИЗНАЦИ СО 5 ПОСТО ШАНСА ДА ПРЕЖИВЕАТ: Денес изгледаат вака

Еспресо

ГЕРМАНСКАТА МАЈКА: Интересни факти за Ангела Меркел

Еспресо
Се вчитува....