9.8 C
Скопје
22:58 - 26 февруари, 2024

ФОТО/Како би изгледале познатите личности доколку се „обични“ луѓе без гламурот?

Секогаш шик и елегантни, витки и младолики без разлика на годините – така ни изгледаат ѕвездите на црвениот тепих, на своите настапи, во филмовите и сериите. Знаеме дека во тој изглед се вложени многу пари за најдобрата козметика, понекогаш и некоја естетска корекција, приватен тренер, а тоа што го носат се дела на најпознатите дизајнери.

Како би изгледале денес без сето тоа во своите 50-ти, со некоја „обична“ работа како автомеханичар или домаќинки? Со таа идеја си поигра еден уметник од Њујорк, Дени Еванс, а својот проект го нарече „Planet Hiltron“. Со помош на фотошоп тој ги „среди“ познатите личности, за тие да изгледаат како да ги стигнале годините и имале поскромни животи. Не само што им додаде брчки, тој си поигра и со нивниот имиџ.  Познатите ги гледаме со демоде фризури, неколку килограми вишок, скромна облека, лоша шминка, малку запуштени…

1. Џони Деп

View this post on Instagram

Johnny Depp #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

2. Сара Џесика Паркер

View this post on Instagram

Sarah Jessica Parker #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

3. Гвинет Палтроу

View this post on Instagram

Gwyneth Paltrow #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

4. Бијонсе и Џеј Зи

View this post on Instagram

Beyoncé and JayZ #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

5. Мајли Сајрус

View this post on Instagram

Miley Cyrus #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

6. Џенифер Анистон

View this post on Instagram

Jennifer Aniston #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

7. Дејвид и Викторија Бекам

View this post on Instagram

David And Victoria Beckham #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

8. Никол Ричи

View this post on Instagram

Nicole Richie #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

9. Том Круз

View this post on Instagram

Tom Cruise #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

10. Никол Кидман

View this post on Instagram

Nicole Kidman #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

11. Скарлет Јохансен

View this post on Instagram

Scarlett Johansson #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

12. Бред Пит и Анџелина Џоли

View this post on Instagram

Brad Pitt and Angelina Jolie #planethiltron

A post shared by Planet Hiltron (@planet_hiltron) on

Слични објави

Отворена прва продавница за алкохол во Саудиска Арабија: Ќе се купува алкохол со овластување

Еспресо

Мир Божји, Христос се роди! Народни обичаи и верувања за Божиќ: Бидете со најблиските и заедно прославете го Христовото раѓање

Еспресо

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо

Каква кармичка судбина ќе имате во 2024 според датумот на раѓање: Декодирајте ја иднината преку персоналната бројка и откријте што ве чека!

Еспресо

Денес го славиме Свети Игнатиј, еве што (не) треба да правите

Еспресо

Пет работи што не треба да ги подарите на саканите за Нова година: Се верува дека носат несреќа и сиромаштија 

Еспресо
Се вчитува....