16.8 C
Скопје
16:22 - 27 февруари, 2024

Ознака : славни личности

Секојдневие

ФОТО/Како би изгледале познатите личности доколку се „обични“ луѓе без гламурот?

Еспресо
Секогаш шик и елегантни, витки и младолики без разлика на годините – така ни изгледаат ѕвездите на црвениот тепих, на своите настапи, во филмовите и...
АстроСлајдерХороскоп

(ФОТО) ХАРИЗМАТИЧНИ И СМЕЛИ: Листа од славни личности родени во знакот на Стрелец

Еспресо
Родените во знакот на Стрелец  отворени и оптимистични екстроверти кои предизвикуваат почит и наклонетост кај сите што ќе ги запознаат. Стрелците се одликуваат со лојалност,...
ЛајфстајлСлајдерСтил

КОРСЕТОТ СЀ УШТЕ Е ПОПУЛАРНО ПАРЧЕ ОБЛЕКА: Во минатото служел за промена на обликот на женското тело

И. Т.
Корсетот е популарно парче облека што го носат девојките ширум светот. За неговата „слава“ придонесоа голем број познати дами, но тој има прилично контроверзна историја....
СветСемејствоСлајдерСцена

(ФОТО)ЕДНА Е МАЈКА: Славни личности кои постојано им покажуваат на мајките колку ги сакаат

Еспресо
Мајката е незаменлива, полна со љубов, совети и препораки, личност која никогаш не се двоуми и дава сè за своите деца. Некои деца можат да...
Здрави навики

Познатата шминкерка на славните ја откри тајната на совршената кожа: Овие 5 состојки ги имате во кујната!

Васко Спасоски
Кети Дино, шминкерката на познати личности, ги откри состојките на совршената маска за лице, а веќе ги имате дома. Прво одделете ги кесичките чај –...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСцена

Можат да ви послужат како инспирација: Славните личности ги избраа овие песни за прв танц со партнерот! (ВИДЕО)

Еспресо
Кога паровите прават свадби, изборот на песна за прв танц е голема работа за нив, пишува Хафпост. Ако барате инспирација за овој посебен датум, погледнете...