18.8 C
Скопје
15:22 - 20 април, 2024

Ознака : тренд

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

Момченце починало поради предизвик на Тик Ток: Опасен тренд „хромирање“ се шири на социјалните мрежи

еспресо
Единаесетгодишно момче почина откако учествуваше во наводниот предизвик на Тик Ток наречен „хромирање“. Предизвикот, за жал, заврши трагично, соопшти неговото семејство. Томи Ли Грејси Билингтон...
СветСлајдерСцена

(Видео) „Горат“ мрежите од методот на Шакира за откривање неверство: Девојките „полудеа“ по трендот џем

Еспресо
Новиот тренд на социјалните мрежи се вика џем, а младите девојки ги следат стапките на Шакира за откривањето на неверството на поранешниот фудбалер на Барселона,...
БалканСцена

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЈА ПОТСРТИЖА КОСАТА: Сега има боб фризура со средна должина во трендовски стил

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша е постојано активна на социјалните мрежи. Човек да не може ни да ја следи во колку само фотосесии е вклучена и...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

НАЈПОПУЛАРНИ ИМИЊА ЗА БЕБИЊА ВО 2022 ГОДИНА: Инспирирајте се од трендовите, но и од библијата и соѕвездијата!

Еспресо
Кои се трендовските имиња на бебиња за 2022 година? Ви ја носиме листата на најактуелни странски имиња за оваа година а вие инспирирајте се и...
Народ гледаСлајдерСцена

(ВИДЕО) НОВ БИЗАРЕН ТРЕНД: Девојки го мачкаат лицето со лубрикант тврдејќи дека кожата им изгледа посвежо

М.Р.
Новиот тренд кој кружи на социјалните мрежи предизвика згрозеност кај корисниците бидејќи освен што е неповолен за здравјето на кожата, тој е и многу бизарен....
ЛајфстајлСлајдерСтил

КОРСЕТОТ СЀ УШТЕ Е ПОПУЛАРНО ПАРЧЕ ОБЛЕКА: Во минатото служел за промена на обликот на женското тело

И. Т.
Корсетот е популарно парче облека што го носат девојките ширум светот. За неговата „слава“ придонесоа голем број познати дами, но тој има прилично контроверзна историја....
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) МАКЕДОНСКИОТ НАКИТ Е ТРЕНД КАЈ МЛАДИТЕ: Ви ја претставуваме дизајнерката Катерина Габунија

Кате Божиновска
Македонски накит со папочна врвца, мајчино млеко, косичка, запче…Тренд кај младите мајки, да зачуваат спомени од своите деца заробени во накит. Она што е тренд...
Секојдневие

Ова е водечкиот мејкап тренд оваа зима – Дали сте доволно смели да го пробате?

Еспресо
Ви претставуваме уште еден тренд во шминкањето кој ги наведе познатите жени во Холивуд апсолутно да полудат по него... Модата се врти во круг, а...
Секојдневие

Модното парче кое никогаш не заминува од мода: Најдобрите модели на малиот црн фустан! (ФОТО)

Еспресо
Малиот црн фустан беше и остана синоним за елеганција и моден печат. Модата, како и повеќето работи во денешно време – брзо се менува. Работите...
Секојдневие

Која е разликата помеѓу „second hand“ и „vintage“

Слободен печат
Со оглед на фактот што денес тренд се моделите како оние во последните неколку епохи, од 90-тите па наназад се до 60-те години – многу...