4.8 C
Скопје
03:16 - 21 април, 2024

Ознака : народ гледа

Народ гледаСлајдер

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН ТАНЦ НА ЗМИИ ЗА ВРЕМЕ НА СИЛЕН ДОЖД ВО ТЕНКАСИ: Неверојатно видео од Индија

М.Р.
На социјалните мрежи се рашири интересно видео објавено од Сридар Вембу, извршен директор на Zoho Corporation. Тој објави видео од змии како танцуваат. „Неверојатен танц...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ИЗВИДНИКОТ ПЕТАР СЕ ВРАТИ: Секогаш носам бурек, спремен сум

Ирена Трајкова
Детето кое неодамна успеа да ја насмее цела нација и се прослави преку ноќ – извидникот Петар Ачкоски се појави во емисијата „90 секунди“. Искрениот...
Народ гледаСлајдер

БРАВО: Загрепските пожарникари го честитаа Божик на оригинален начин

Еспресо
Воздушното снимено од дрон стана вистински хит низ целиот Балкан. Имено неколку противпожарни возила послужиле како празнична елка. Пожарникарите ги вклучиле и светлата за се да...
Народ гледаСлајдер

(ВИДЕО) ТУРЧИН ПОСТАВИ НОВ ГИНИСОВИОТ РЕКОРД: Носот на Мехмед е долг речиси 9 сантиметри!

М.Р.
Мехмед Озурек, чиј нос е долг 8,7 сантиметри, изјавил дека кога бил дете, го исмевале поради тоа, но подоцна сфатил дека тоа е неговиот адут....
Народ гледаСлајдер

(ВИДЕО) ЈА ИЗГУБИЛА БУРМАТА ДОДЕКА БЕРЕЛА КОМПИРИ: 50 години подоцна прстенот е пронајден и вратен на сопственичката

М.Р.
Пеги Мексвен од Шкотска го изгубила својот венчален прстен пред 50 години. Денес Мексвен има 86 години, а верува дека го изгубила прстенот во својата...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлНарод гледаСлајдер

(ВИДЕО) ПЕСНИТЕ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ ВО СРЦЕТО НА ПЕКИНГ: Овој уличен изведувач ќе ве воодушеви!

И. Т.
Дека убавината се крие во малите нешта сведочат бројни ситуации од секојдневието кои едноставно знаат да ни го разубават денот. Таква радост ни донесе еден...
ВестиНарод гледаСветСлајдер

(ВИДЕО) МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ПРОНАШЛА ЗЛАТНА БИБЛИЈА: Приказната за нејзиното потекло е неверојатна

М.Р.
Се претпоставува дека било во сопственост на жена, бидејќи на него биле издлабени ликовите на Свети Леонард и Света Маргарита, заштитничката на породувањето. Медицинската сестра...
ЛајфстајлНарод гледаРегионСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) СРПСКИ СВЕШТЕНИК СТАНА ХИТ: Еве што изјави за жени кои му се жалеле дека сопругот ги изневерува

И. Т.
Српскиот православен свештеник, односно монах Арсениј деновиве е топ тема во регионот и стана хит на „Твитер“ поради неговата изјава за неверство во брак. Монахот...
Ви препорачуваме на СПНарод гледаРегионСлајдер

(ВИДЕО) НАЈЛУДАТА СВАДБА ВО СРБИЈА: Со зоља по невеста!

Еспресо
Секој народ има своја автентична традиција која вешто се пренесува од генерација на генерација. Како кај нас, така и во соседна Србија до ден денес...
ЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

ВИРАЛЕН ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Покажа дека сите запалките ги користиме погрешно

И. Т.
Овој човек на социјалните мрежи е познат по своите бројни видеа во кои на своите обожаватели постојано им се обраќа со реченицата – би сакал...