36.8 C
Скопје
12:13 - 18 јули, 2024

Категорија: Народ гледа

Ви ПрепорачувамеНарод гледаСекојдневиеСтил

„Се степав на училиште поради мајка ми“: Анастасија Ражнатовиќ си ја отвори душата за најтешките моменти од детството

Еспресо
Младата ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ја отвори душата и проговори за најтешките и најубавите моменти од своето детство. Таа за К1 телевизија откри дека на училиште...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(Видео) Патник закачил камера на куферот со која открил што сѐ се случува со багажот во авионите

Еспресо
Патникот Томас Милер, кој живее во Британија, открил што всушност се случува со вашиот багаж откако ќе го предадете преку обезбедувањето на аеродромот. Видеото кое...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(Фото) Чудна глетка: 200 килограми шпагети фрлени во шума во Њу Џерси

Еспресо
Случајни минувачи, необична глетка во шумата кај Олд Бриџ во американската држава Њу Џерси пронашле повеќе од 200 килограми тестенини фрлени покрај шумски поток. Веста...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) По 107 години се пронајдени остатоците од бродот „Ендуранс“, изгубениот брод на истражувачот Шеклтон

Еспресо
Ендуранс, изгубениот брод на истражувачот на Антарктикот, сер Ернест Шеклтон, е пронајден за време на викендот на дното на Веделовото Море. Бродот бил уништен по...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

На социјалните мрежи се шири видео од ОЛЕНА и ВЛАДИМИР ЗЕЛЕНСКИ, направено само 10 дена пред нападот на Русија на Украина

Еспресо
На Денот на вљубените, десетина дена пред руската инвазија на Украина, претседателот Владимир Зеленски ја покажа својата романтична страна и на својата сакана сопруга ѝ...
ЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

„НЕ НАЗДРАВУВАЈTE СО ВОДА“: Овој обичај има морничаво потекло, па затоа внимавајте со кој пијалок наздравувате!

М.Р.
Веројатно многу пати сте слушнале дека „не треба да се наздравува со вода“ а всушност потеклото на оваа изрека е многу морничаво и влече корени...
ЛајфстајлНарод гледаСлајдер

(ФОТО) ЦРН ДИЈАМАНТ ОД 555 КАРАТИ: „Енигма“ претставена во Дубаи

М.Р.
 „Енигма“ е името на единствениот црн дијамант кој има 555,55 карати, а експертите сметаат дека неговото потекло е космичко. Овој исклучително редок скапоцен камен пред два...
ЛајфстајлНарод гледаСлајдер

(ФОТО) ЗА НЕКОИ Е ВОНЗЕМЈАНИН, ЗА ДРУГИ ЧУДОВИШТЕ, А ВСУШНОСТ Е САМО ОРЕЛ: Харпија орелот е огромна птица која живее во дождовните шуми на Средна и Јужна Америка

М.Р.
За некои е човек во костим, други го споредуваат со Покемон, за некои пак е вонземјанин, а всушност е само орел. Харпија орелот е огромна...
ЛајфстајлНарод гледаСекојдневиеСлајдер

(Видео) 18-годишната Дијана го маѓепса светот со својот исклучителен глас, а нејзината животна приказна е неверојатна

Еспресо
Дијана Анкудинова, 18-годишната пејачка од Русија, го остави светот без здив со својот нереален глас. Таа денес е успешна уметница, а нејзината животна приказна е...
Народ гледаСлајдер

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН ТАНЦ НА ЗМИИ ЗА ВРЕМЕ НА СИЛЕН ДОЖД ВО ТЕНКАСИ: Неверојатно видео од Индија

М.Р.
На социјалните мрежи се рашири интересно видео објавено од Сридар Вембу, извршен директор на Zoho Corporation. Тој објави видео од змии како танцуваат. „Неверојатен танц...