33.8 C
Скопје
19:27 - 22 јули, 2024

Ознака : 555

ЛајфстајлНарод гледаСлајдер

(ФОТО) ЦРН ДИЈАМАНТ ОД 555 КАРАТИ: „Енигма“ претставена во Дубаи

М.Р.
 „Енигма“ е името на единствениот црн дијамант кој има 555,55 карати, а експертите сметаат дека неговото потекло е космичко. Овој исклучително редок скапоцен камен пред два...