7.8 C
Скопје
03:27 - 20 мај, 2022

Ознака : стил

Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер Стил Сцена

(ФОТО) На андрогениот стил на Брнабиќ можат да ѝ позавидат и машките колеги

Еспресо
Српската премиерка Ана Брнабиќ која е во официјална посета на нашата земја, изјави дека Србија ќе и остане доверлив партнер на Макеодонија во сите предизвици....
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

Сузана Манчиќ паднала на сред улица: Се здобила со скршеница и планира да замине во Грција на лекување

М.Р.
Водителката Сузана Манчиќ неодамна го скрши прстот на ногата кога падна на улица, а сега откри како се случило сето тоа.   View this post...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Хакерски напади за време на гласањето на евровизиското финале: Италијанската полиција реагирала навремено!

Еспресо
Италијанската полиција спречи хакерски напади на проруски групи за време на вчерашното финале на Евровизија во Торино кога победи украинскиот претставник. Полицијата соопшти дека ублажила неколку...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Шест земји мамеле при гласањето на овогодишениот избор на песна за Евровизија: Црна Гора е меѓу земјите чие жири беше дисквалификувано

Еспресо
ЕБУ ги анализираше гласовите на жирито по втората генерална проба на втората полуфинална вечер на Изборот за песна на Евровизија 2022 година и утврди одредени неправилности во гласањето...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие

Предупредувачки знаци: Овие 5 сигнали нè предупредуваат на струен удар и ризик за пожар во домот

М.Р.
Истражувањата и анкетите сè повеќе покажуваат дека повеќето домаќинства не ги следат препораките за безбедност и спречување на струјни удари и опасности од пожар. Овие...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие

Овој сопственик на ресторан наплаќа влез во објектот: Гостите не се жалат, а причината за оваа одлука е позната и на нашите угостители

М.Р.
Сопственикот на ресторанот воведе плаќање на влезница во објектот за секој гостин што ќе дојде да јаде, освен ако не се работи за деца. Влезницата...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Констракта е посилна од конкуренцијата: Повеќе од милион прегледи за 15 часа на официјалнииот евровизиски Јутјуб канал

М. Р.
Настапот на српската претставничка за време на полуфиналето на Евровизија во Торино на Јутјуб за околу 15 часа го погледнале повеќе од 1.300.000 Ана Ѓуриќ...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Сања Кужет откри како ја одржува витката линија: Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ постојано привлекува внимание со својот беспрекорен изглед

М.Р.
Атрактивната водителка на најпопуларното балканско музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, постојано привлекува внимание со својот беспрекорен изглед, а сега покажа како ја одржува...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Сцена

(ФОТО) Нина Бадриќ како Титов пионер: Пејачката сподели прекрасна фотографија од семејниот албум

М.Р.
Пејачката важи за една од најубавите жени на балканските простори. Нина е препознатлива пред се по гласот и добрите песни, но и по префинетиот моден...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ лобира за Констракта: Ги повикува луѓето да гласаат

М.Р.
Сопругата на Новак Ѓоковиќ ја поддржа српската претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија. Констракта вечерва настапува трета по ред, а сите со нетрпение...