21.8 C
Скопје
02:47 - 5 јули, 2022

Ознака : Прилеп

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Ламбе ќе го запали Прилеп на 16 јули

Еспресо
„Триесет и четири годишниот маж од Битола“ ќе го запали Прилеп на 16 јули, кога е предвиден неговиот настап на сцената на Пивофест. Популарниот фестивал...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ДЕСТИНАЦИЈА ЗА БЕГСТВО ОД ГРАДОТ: На прилепски ширден во природа меѓу верверички!

Ј.К.Д
Ако сте во близина на Прилеп, скршнете на само неколку километри од центарот на градот. И веќе сте одвоени од градскиот метеж и обиколени сте...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ЕСЕНСКА ИДИЛА ВО ПРИЛЕП: Свекрва и снаа делат иста страст – цвеќиња!

Ј.К.Д
Гости сме во големиот, сега есенски, двор на Делфина Талеска Николоска во близина на Тутунскиот комбинат во Прилеп. Делфина по професија е месарка, но многу...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

БРАВО ЗА ХУМАНАТА АКЦИЈА: Плати оброк кој се доставува на домашна адреса на семејства од социјална категорија!

Ј.К.Д
Идејата е да добиваат оброци купени од хумани луѓе, семејства од социјална категорија. Овој хуманитарен проект прв го почна ЛК Прилеп од каде потекнува Гувернерката...
Uncategorized Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) Како Габи од Македонски Брод се прости набрзина со 15 килограми

Ј.К.Д
Здравиот начин на исхрана е во мода, а добрите нутриционисти се сè побарани. Особено, ако здравиот диетен режим би можеле да го комбинираме со физичка...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Пандемијата ја спречи да направи гламурозна забава: Елена Велевска својот 40-ти роденден го прослави со родителите и децата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата фолк-пејачка Елена Велевска вчера го прослави својот јубилејен 40-ти роденден. Но, наместо голема и гламурозна забава, поради пандемијата со коронавирусот, пејачката се одлучи да...
Лајфстајл Сцена

ЦЕЦА загрме во секси издание во ПРИЛЕП (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Фолк ѕвездата Цеца Разжнатовиќ синоќа настапи на „Пиво фест“ во Прилеп. Таа е веќе неколку години по ред гостинка на манифестацијата, а пред настапот прием...
Лајфстајл Сцена

НОВОСАДСКАТА БАРБИКА ГО КРЕНА ПРИЛЕП НА НОЗЕ: Во краток црвен фустан излезе пред повеќе од 2.000 луѓе, а ова е моментот за кој сите зборуваат! (ВИДЕО)

Igor
Наташа Беквалац настапуваше во Прилеп пред повеќе од 2.000 луѓе кои цело време ги држеше разиграни. Фановите на Беквалац заедно со неа ги пееја хитовите,...