18.8 C
Скопје
13:44 - 1 април, 2023

Ознака : награда

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(Видео) Кевин Спејси ја освои првата награда по скандалот со сексуално вознемирување: „Оној кој живее од филмот е навистина бесмртен“

Еспресо
Актерот Кевин Спејси доби награда за креативни достигнувања и животно дело од Националниот музеј на кинематографијата на Италија. Ова е прва награда што актерот ја...
Астро Слајдер Хороскоп

Ќе врнат пари: Викендов (26-27 ноември) одлични вести за два хороскопски знаци

Еспресо
Астролозите наведоа дека за викендот на 26 и 27 ноември два знаци од Зодијакот ќе се израдуваат на паричен приход. Близнаци Претставниците на овој хороскопски...
Еспресо Слајдер

Никола Ристановски најтрофејниот актер во македонскиот театар доби уште една награда

Еспресо
Никола Ристановски доби Гран при за најдобра машка улога на 18. Меѓународен фестивал на актерот, Никшиќ 2022, Црна Гора, за улогата д-р Стокман во претставата...
Женски печат Сцена

Неповторливата Тереза Кесовија освои уште една награда – од овие интерпретации лазаат морници ВИДЕО

Еспресо
Легендарната Тереза Кесовија, пејачката со моќен и неповторлив глас и недостижна интерпретација во својата исклучително богата интернационална кариера, има снимено повеќе од 50 албуми и...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Размена на обвинувања меѓу Иран и САД за нападот на Ружди; Започна кампања на Ружди да му се даде Нобеловата награда

Еспресо
Не стивнува контроверзноста меѓу Министерството за надворешни работи на Техеран и американскиот Стејт департмент, кој зборовите на портпаролот на иранската влада ги дефинира како „одвратни“,...
Секојдневие

Бимилк ја додели главната награда за 70 години постоење

Еспресо
Главната награда од големата наградна игра „Славиме заедно 70 години Бимилк“, автомобилот Toyota Corolla Hybrid Hatchback е извлечена и добитник е Јана Постоловска од Скопје. Бимилк...
Еспресо Слајдер

Солаковски добитник на наградата за ликовно дело „Златен лист – Владимир Георгиевски“

Еспресо
Академскиот сликар Димитар Солаковски од Битола е добитник на наградата за ликовно дело „Златен лист – Владимир Георгиевски“. Битолскиот академски сликар Димитар Солаковски е добитник...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) Го ИСТЕТОВИРАЛ МОМЕНТОТ кога ВИЛ СМИТ му удрил шлаканица на Крис Рок!

М. Р.
Тату мајсторот Џон Артон (36) во неделата добил необична нарачка за тетоважа од клиент. Британец од Бирмингем побарал тетоважа од моментот кога Вил Смит му...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

(РАЗГОВОР) Сања Ристиќ Пецаковска: Дејан го запознав на терапија за спортски повреди, веднаш знаев дека го најдов сопругот на мојот живот!

Наташа Мустафа
Разговараме со Сања Ристиќ Пецаковска, специјалистка за маркетинг, инфлуенсерка и сопруга на ракометарот Дејан Пецаковски. Сања неодамна беше избрана за инфлуенсер на годината во категоријата...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

ГРАДОВИТЕ ПОСЛЕ КОВИД: Катерина Пановска и Марија Трајаноска ни го претставуваат концептот за новата просторна реалност

Јасмина Кантарџиева Димков
Катерина Пановска и Марија Трајаноска се македонски надежи во архитектонски и урбанистички дизајн. Пандемиите имаат историја на нарушување и менување на животот во градовите и...