4.8 C
Скопје
03:41 - 21 април, 2024

Ознака : оштетен вид

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Како се препороди голболот во Македонија: Од импровизација до меѓународен турнир!

Кате Божиновска
На 17-ти април ќе се одржи првиот меѓународен пријателски турнир во голбол. Децата и младинците од Државното училиште за деца и младинци со оштетен вид...