5.3 C
Скопје
04:33 - 19 април, 2024

Ознака : спорт

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Кој ќе го замени Перо Антиќ на теренот? Лука брзо расте и успешно ги следи стапките на својот татко

М. Р.
Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија како и поранешен кошаркар и член на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ со своите бројни фанови на социјалните мрежи...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Како се препороди голболот во Македонија: Од импровизација до меѓународен турнир!

Кате Божиновска
На 17-ти април ќе се одржи првиот меѓународен пријателски турнир во голбол. Децата и младинците од Државното училиште за деца и младинци со оштетен вид...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдерСцена

(ИНТЕРВЈУ) СО„ДАСКА“ СЕ ОСВОЈУВААТ ПЛАНИНИ: Инструкторот Марјан Милованов препорачува да се препуштите на магијата и возбудата на сноубординг

Марија Гегоска
За зимскиот спорт – сноубординг има сè поголем интерес на нашите планини. А за тоа како да го научиме, разговаравме со инструкторот Марјан Милованов од...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО КИРИЛ НАСКОВ: Децата напредуваат во сноубординг, патуваат на убави места, се дружат и така сите сме победници!

Ј.К.Д
Кирил Насков од клубот „Полар“ е еден од најзаслужните за промоција на сноубордингот во Македонија. Но тој веднаш нè надополнува дека во популаризацијата на сноубордингот...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЗОШТО БАРСЕЛОНА ГО САКА СТОЛЕ ДИМИТРИЕВСКИ: Серија брилијантни одбрани на македонскиот голман

Еспресо
Едно видео кое за кратко време стана вирално на социјалните мрежи, одговара на прашањето „Зошто Барселона го сака Столе Димитриевски?“ – само погледнете дел од...
ЗдравјеСемејствоСлајдер

НОВИ ПОЧЕТОЦИ: Кој спорт да го одберете за вашето дете, во зависност од неговата возраст

И. Т.
Септември е месец на нови почетоци. Децата почнуваат да одат во градинка, започнува училиштето, и покрај тоа, неопходно е да се изберат и некои воннаставни...
ЛајфстајлСпорт

Јелена се пофали: Вака ужива семејството Ѓоковиќ (ФОТО)

Igor
Два дена откако во завршницата на Мастерсот во Лондон го покажа своето досега невидено лице, па поради тоа беше и исвиркан од трибините во текот...
ЛајфстајлСпорт

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Igor
Една од најзгодните кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали кога не игра, сака да позира целосно гола. Во слободното време на социјалните мрежи објавува провокативни...
ЛајфстајлСпорт

Го запали Инстаграм: Секси новинарка вежба на шипка (ВИДЕО)

Igor
Една од најубавите спортски новинарки Дилета Леота која мами воздишки кај машката популација, овој пат го запали Инстаграм. Леота пред извесно време ги разочара навивачите...