19.8 C
Скопје
00:59 - 27 септември, 2023

Категорија: Спорт

СветСлајдерСпортСцена

Пике сака трето дете, Шакира му подготвува „напад“ на суд

еспресо
Љубовната врска меѓу Жерар Пике и неговата девојка Клара Киа Марти станува сѐ посилна. Познатиот папарацо Георги Мартин, кој секогаш е добро информиран за случувањата...
СветСлајдерСпортСцена

Тоти пред драматичен развод: „Ќе ѝ ги вратам ташните кога ќе ми ги врати украдените ролекси!“

еспресо
Италијанската фудбалска ѕвезда Франческо Тоти тврди дека неговата поранешна сопруга го напуштила нивниот стан и со себе земала скапи часовници ролекс, пишува британскиот весник The...
СветСлајдерСпортСцена

Касиљас призна дека е геј, па се предомисли? Славниот голман сепак ја разреши мистеријата

еспресо
  Легендарниот голман Икер Касиљас ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи со својата објава, а потоа за некое време ја избриша. Шпанецот напиша саркастична...
СветСлајдерСпортСцена

Ова не смеете да го правите на Светското првенство: Погледнете што е забрането во Катар

еспресо
Овие забрани ги шокираа навивачите кои сакаат да одат и да ги бодрат своите репрезентации на мундијалот. Наскоро започнува светското првенство во фудбал во Катар...
ВестиМакедонијаСлајдерСпорт

(ФОТО)„НАЗАД НА ТЕРЕН“: Европска фудбалска недела на Специјална олимпијада Македонија

M.Р.
На фудбалскиот терен на гимназијата „Орце Николов“ во Скопје во присуство на повеќе од 60 атлети и 40 тренери, волонтери и членови на семејствата од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСпорт

ЛУКСУЗИТЕ НА МЕСИ: Од тоа како се храни до вилите, хотелот, авионот, колекцијата на автомобили…

jasmina.kantardzieva
Чекање кое траеше повеќе од 24 часа, но на крајот Лионел Меси слета во Париз во вторникот на 10 август, а потоа, следниот ден, ги...
БалканСлајдерСпортСцена

ВИДЕО | Луда забава: Новак Ѓоковиќ пее и ужива облечен во боксерки за капење

М.Р
Тенискиот ас, Новак Ѓоковиќ, одлучи да се одмори и да се опушти по Олимписките игри во Токио. Ноле моментално е во Црна Гора, во Херцег...
ВестиСпорт

Строги правила на Австралија опен: Дисквалификација, апсење, депортација!

Еспресо
„Австралија опен“ воведе строги правила и ригорозни мерки за тенискиот грен слем турнир, вообичаено прв во годината. Во тек се квалификациите во машка и женска...
ВестиСлајдерСпорт

Абрамович повторно им го отставува клупскиот хотел на докторите

Еспресо
Сопственикот на Челси, Роман Абрамович ги отвори вратите на клупскиот хотел за потребите на Националната здравствена служна (НХС) на Велика Британија. Тоа значи дека докторите...
ВестиСлајдерСпорт

ВИДЕО: Фудбалер се соочи со бесот на навивачите откако го прослави голот на противничкиот тим

Еспресо
Фудбалерот на Шефилд вендзеј, Мозес Одубајо се соочува со обвиненија дека го прославил голот на противничкиот тим, Нотингем форест. Неговиот тим е поразен на гостувањето...