26.8 C
Скопје
13:37 - 14 април, 2024

Ознака : новак

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Новак Ѓоковиќ и Јелена го „украдоа“ вниманието во Италија: Стил на високо ниво

Еспресо
Новак Ѓоковиќ со семејството отпатува во Италија на заслужен одмор. Семејството Ѓоковиќ моментално престојува во регионот Јужен Тирол, кој се наоѓа на самиот север на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Новак и Јелена ја накитија новогодишната елка: Празнична атмосфера во домот на Ѓоковиќ

Еспресо
Ноле и Јелена покажаа како изгледа нивната новогодишна елка. Таа е украсена во златни, сребрени и бели нијанси.   View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(Фото) Ѓоковиќ се огласи по повод Свети Архангел Михаил: Икона, славски колач и „слава му на Бога“

Еспресо
Новак Ѓоковиќ на негов својствен начин се огласи по повод една од најславените слави меѓу православните христијани, Свети Архангел Михаил. По тој повод најдобриот тенисер...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Новак Ѓоковиќ во Црна Гора ги крсти децата: Богослужбата во манастирот Острог ја вршеше Патријархот Порфирије

Еспресо
Новак Ѓоковиќ се подготвува за решавачките битки во Дејвис купот оваа сезона, во кој српската репрезентација во четврт-финалето ќе ги одмери силите со Велика Британија,...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Фото) Новак Ѓоковиќ и Јелена разменуваат нежности во Дубровник: Бакнежи и страст

Еспресо
По финалето на Вимблдон и тешкиот пораз од Карлос Алкараз, Новак Ѓоковиќ реши да направи мала пауза. Тој со сопругата Јелена и наследниците Тара и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Новак триумфираше пред очите на бројни ѕвезди: Од Мпабе до Том Брејди и Ибрахимовиќ, до Хју Грант и Џонатан Бејли…Еве кој сè беше на трибините

Еспресо
Бројни ѕвезди беа на трибините и го следеа машкото финале на Отвореното првенство на Франција (Ролан Гарос) помеѓу Новак Ѓоковиќ и Каспер Руд денес попладне...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

(Видео) Шмекерски гест на Новак Ѓоковиќ: Прошета со Јелена низ Нови Сад и почести уличен музичар

Еспресо
Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ ужива во одморот по победата во Австралија. Ноле моментално е во Србија каде се подготвува за нови успеси. Ноле...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Вербалната комуникација на Ѓоковиќ и Иванишевиќ на теренот во пет необични правила: „Зошто се смееш, Горане?“

Еспресо
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по десетти пат во кариерата го освои Австралија опен. Тој во три сета го совлада Гркот Стефанос Циципас, но мечот беше...
Наши ФациСлајдерСцена

(Фото) Романтична веридба на братот на Новак Ѓоковиќ: Клекна пред неа и го извади прстенот, следуваше забава на Калемегдан

Еспресо
Романтичната свршувачка на најмладиот брат на Новак Ѓоковиќ се случила на Калемегдан, местото каде, како што откри Сашка, започнала нивната љубов. Ѓорѓе Ѓоковиќ клекна пред...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) ГО ПОГОДИ ПЕСНАТА: Новак Ѓоковиќ на вечера во Будва со жива музика, а кога ја слушна „Видовдан“, српскиот тенисер зема шамивче во рака!

М.Р
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ги користи слободните денови за да се одмори и да ги наполни батериите за претстојните предизвици.   View this post on...