3.8 C
Скопје
20:42 - 5 декември, 2023

(Фото) Новак Ѓоковиќ во Црна Гора ги крсти децата: Богослужбата во манастирот Острог ја вршеше Патријархот Порфирије

Новак Ѓоковиќ се подготвува за решавачките битки во Дејвис купот оваа сезона, во кој српската репрезентација во четврт-финалето ќе ги одмери силите со Велика Британија, но и за сите искушенија што го очекуваат до крајот на календарската година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Banjaluka.net (@banjaluka_net)

И покрај тоа, Новак Ѓоковиќ најде време да отпатува за Црна Гора, каде денеска присуствуваше на крштевката на децата Стефан и Тара.

Богослужбата во манастирот Острог ја отслужи Патријархот српски г. Порфирије, а по чинот на крштевката семејството Ѓоковиќ подготви и свечен ручек за своите гости во Подгорица.

Малечките беа облечени во бело за време на церемонијата.

 

 

 

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....