5.8 C
Скопје
22:20 - 6 декември, 2023

(Фото) На Макфест, згодната Симона Поповска отворено за корекциите: „Имам ботокс и филер, немам против силикони на гради“

Симона Поповска на втората вечер на Макфест се појави во ангелска креација на модниот дизајнер Златко Јовановски – JZJ,  со мини должина, пердуви и крилја во светло-кафена нијанса, а модот изглед го заокружи со соодветни светкави чевли на висока потпетица.

Згодната Охриѓанка се врати на музичката сцена во полн сјај, откако се омажи и роди две деца поради кои направи пауза од музиката. За себе вели дека е Охриѓанка од Скопје.

Колку често одиш во Охрид?

– Искрено да ви кажам не често зашто поради обврските не можам. Во Скопје сум од 2010 година, студии, работа..

(За оние кои не се во тек, оваа убавица не е моделка туку докторка по дерматовенерологија, вработна на Кожената клиника во „8 септември“ во Скопје).

Имаш ли естетски корекции на лицето и телото? 

– Секако, на себе имам ботокс и имам филер на усните за зголемување. Само толку интервенции сега за сега.

Доколку имаш потреба за коркција на гради, би го направила тоа?

– Да, секако, јас сум дел од тоа, сметам дека денес треба да се оди напред и во чекор со медицината, зашто ако имаме можност да направиме некоја естетска корекција на себе и да го застанеме времето, посебно ние жените, зошто да не го направиме тоа.

Претходно направи подем во кариерата, а потоа еден период се повлече од сцената, зошто?

– Поради две златни дечиња, Никола и Стефан.

Се омажи за сопственикот на бутикот „Сињори“, колку брачниот стстус ти донесе промена на професонален план?

– Секако дека да. Особено бременоста, кога мораме да се повлечеме и да уживаме во тие денови зашто не се враќаат. Не жалам воопшто за тоа што сум направила пауза и буквално го искористив тој момент, како корона карантин, значи бев дома. А во однос на тоа колку бракот ме смени, можам да кажам дека добро е што и мојот сопруг е од шоубизнисот, па затоа и ме разбира и ме поддржува во сè ова што го работам и правам, инаку не би биле заедно. Затоа што не сум жена која би можеле да ја затворите дома, која би можеле да ја отргнете од активностите…темпераментна личност сум која е научена секогаш да работи, да имам обврски и да одам на некое повисоко ниво и скалила.

Кога сме кај следното ниво, кои ти се следните соништа?

– Следните соништа ми се да направам албум, но онаков каков што јас сакам, со оние песни коишто мислам дека се за мене. И да напрвам концерт во иднина.

Концерт во Скопје, или целиш кон прострите на поранешна Југославија?

– Па прво, би кажала, за домашната публика, затоа што сакам тие да ме прифатат онака како што сум замислила, па потоа се разбира ќе целам и кон повисоки скалила.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....