17.8 C
Скопје
01:13 - 26 мај, 2024

Ознака : симона поповска

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) „Моите деца ме подмладуваат“: Симона Поповска го прослави 32. роденден со семејството

Еспресо
Македонската пејачка Симона Поповска вчера (27 март) го прослави нејзиниот 32. роденден со најблиските. Пејачката важи за една од најдобро стилизираните жени на нашата естрада,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Симона Поповска со спот за макфестовската песна: „Секој може да го разбуди фениксот во себе“

Еспресо
По настапот на годинешниот музички фествал Макфест, кој се случуваше во петокот и саботата во Штип, пејачката и докторка Симона Поповска лансираше и спот за...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) На Макфест, згодната Симона Поповска отворено за корекциите: „Имам ботокс и филер, немам против силикони на гради“

Еспресо
Симона Поповска на втората вечер на Макфест се појави во ангелска креација на модниот дизајнер Златко Јовановски – JZJ,  со мини должина, пердуви и крилја...
Наши ФациСлајдерСцена

ПЕЈАЧКАТА СИМОНА ПОПОВСКА СЕ ВРАЌА СО НОВА ПЕСНА: „Feels so good“ е песната на денот

И. Т.
По пауза од скоро година и половина од музичката сцена, нашата позната пејачка и доктор дерматолог Симона Поповска се враќа со нов сингл. Причини за...